MAN kontynuuje współpracę z FC Bayern Monachium i BVB

24 marca 2014, 11:45

Firma MAN przedłużyła do 2016 roku współpracę z klubem FC Bayern Monachium. Z kolei piłkarze Borussi Dortmund będą podróżowali nowym autokarem Lion’s Coach L z silnikiem o mocy 480 KM.

Współpraca z FC Bayern Monachium

Współpraca obejmuje, oprócz przedsięwzięć reklamowych na stadionie Alianz Arena i w Audi Dome, przede wszystkim wspólne akcje ze sportowcami. Głównym celem tych działań jest umożliwienie kibicom bliższego kontaktu ze słynnym autokarem drużyny.

– „Jesteśmy dumni, że aktualny triumfator trzech rozgrywek po kolejne zwycięstwa także będzie jeździł naszym autokarem klasy Premium. Piłka nożna w wykonaniu drużyny FC Bayern dostarcza niezapomnianych wrażeń wielu ludziom na całym świecie – podobnie, jak MAN.” – powiedział Anders Nielsen, prezes zarządu spółki MAN Truck & Bus AG.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą MAN. Obie marki są symbolem najwyższej jakości i zajmują wiodące pozycje na świecie. Fakt ten udowodnimy wspólnie także w przyszłości. Zapewnienie naszym zawodnikom bezpiecznej i komfortowej podróży jest niezbędnym warunkiem, aby na murawie mogli w pełni pokazać swoje najwyższe umiejętności.” – tłumaczył Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu FC Bayern München AG.

Głównym elementem partnerskiej współpracy jest autobus turystyczny, którym piłkarze FC Bayern podróżują na mecze. MAN Lion’s Coach L Supreme o długości 13,8 metrów i z silnikiem 480 KM został indywidualnie wykonany na zamówienie klubu.

Nowy autokar MAN dla piłkarzy klubu BVB

Zawodnicy Borussi Dortmund będą podróżować na mecze na pokładzie nowego Lion’s Coach L z silnikiem o mocy 480 KM. W imieniu całej drużyny pojazd odebrał kapitan zespołu, Sebastian Kehl. Uroczystość przekazania odbyła się na terenach treningowych BVB.

Autobus został wykonany ze szlachetnych materiałów, a wewnątrz posiada specjalne bogate wyposażenie. Komfortowe skórzane fotele z regulowanymi podnóżkami, system multimedialny, telewizja satelitarna, sieć WLAN i wiele innych przyjaznych rozwiązań zapewniają piłkarzom doskonałą atmosferę podczas podróży i możliwość szybkiej regeneracji sił.

– „Już trzy poprzednie autokary MAN doskonale się sprawdziły. Dlatego cieszymy się z naszego nowego nabytku i z szerokiej partnerskiej współpracy z MAN – przedsiębiorstwem o bogatej tradycji. Poprzedni autokar towarzyszył naszej drużynie w drodze do mistrzostwa, podwójnego triumfu i doprowadził nas do finału Ligii Mistrzów. Mamy nadzieję, że nowy autokar również będzie świętował z nami wielkie sukcesy” – powiedział dyrektor klubu BVB Joachim Watzke.

Podczas przekazania nowego autokaru odbył się wyjątkowy pojedynek między Sebastianem Kehlem a Jonasem Hofmannem. W pojedynku istotną rolę odegrały także stary i nowy autokar MAN. Obaj doskonali piłkarze rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach.

Sebastian Kehl wybrał nowy autokar, zaś Jonas Hofmann zasiadł za kierownicą dotychczasowego pojazdu. Kierowcy musieli wykazać się sprawnością i niesamowitą dokładnością przy parkowaniu trzyosiowego pojazdu. Zadania te obaj zawodnicy wykonali bezbłędnie. O zwycięstwie miała zadecydować dopiero trzecia konkurencja. Polegała ona na „zagraniu” klaksonem najlepszej melodii przyśpiewek kibiców. I tutaj wyraźną przewagę uzyskał Kehl za kierownicą nowego autokaru. Nowy pojazd posiada bowiem specjalne wyposażenie obejmujące między innymi klakson grający melodię przyśpiewek kibiców BVB „Heja- BVB”. Nowicjusz Hofmann musiał zatem z poczuciem zazdrości uznać, że posiadający rutynę Kehl, zasiadając za kierownicą nowego autokaru, okazał się od niego lepszy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!