Dachser rozwija sieć w Indonezji

31 marca 2014, 11:50

Indonezja, największy wyspiarski kraj na świecie, jest jednym z motorów wzrostu gospodarczego w Azji. Dlatego nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli firmy Dachser, która właśnie rozwija w Indonezji swoją spółkę. Jesienią 2013 operator otworzył swój pierwszy oddział, a obecnie ma już dwa dodatkowe biura i planuje dalsze inwestycje w rozbudowę sieci w regionie.

– „Po uruchomieniu naszych spółek w Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Malezji, od końca 2013 roku jesteśmy obecni również w Indonezji, kolejnym kraju Azji Południowo-Wschodniej, przeżywającym dynamiczny rozwój. Dla nas rozwój w Indonezji to nie tylko rozszerzenie oferty transportu wewnątrzazjatyckiego, zwłaszcza z Singapurem, ale także uzupełnienie naszej globalnej sieci logistycznej” – mówi Thomas Reuter, szef Dachser Air & Sea Logistics.

– „Nasze główne obszary działalności w regionie to międzynarodowy fracht lotniczy i morski, obsługa celna oraz spedycja” – mówi Steven Ryan, Dyrektor Regionalny Dachser w Indonezji.

Utworzona pod koniec ubiegłego roku spółka zatrudnia obecnie 25 pracowników. Oprócz siedziby głównej, operator ma również biuro w porcie lotniczym, zajmujące się obsługą przesyłek. Kolejny oddział został uruchomiony w Surabaya, drugim co do wielkości mieście Indonezji, położonym w Jawie Wschodniej. Towary, m.in. tytoń i kawa, są wysyłane w porcie przy ujściu rzeki Mas.

W najbliższej przyszłości operator planuje uruchomienie dodatkowych oddziałów w Bandung i Semarang. Dachser zamierza pokryć swoją siecią południową Jawę wraz z miastem kwiatów – Bandung.

– „Mimo ciągłego wzrostu handlu detalicznego, przed Indonezją stoi nadal wiele wyzwań. Gospodarka i populacja rosną szybciej, niż infrastruktura. W rezultacie zdarzają się wąskie gardła – w dostawach energii elektrycznej, w ruchu w portach i na lotniskach” – wyjaśnia Detlev Janik, Dyrektor Regionalny Dachser na Azję Południowo-Wschodnią.

Obecnie Indonezja, ojczyzna 250 milionów ludzi, po poważnym kryzysie azjatyckim, jaki dotknął ją w latach 1997-1998, bardzo dynamicznie się rozwija. Gospodarka kwitnie, klasa średnia rośnie i coraz więcej firm podejmuje decyzję o inwestycjach w regionie. Dziś, obok Meksyku, Korei Południowej i Turcji, Indonezja tworzy tzw. grupę MIST (Mexico, Indonesia, South Korea, Turkey), krajów o dużej populacji i sporym rynku, silnej gospodarce i dynamicznym wzroście.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!