Scania Blue Stream – unikalna wersja Streamline

14 kwietnia 2014, 14:16

Scania przedstawiła limitowaną serię opływowej ciężarówki Streamline, wyposażoną w silnik V8. W Blue Stream zastosowano kabiny serii R. Ich wystrój został wzbogacony we współpracy ze Svempą Bergendahlem, znanym szwedzkim twórcą tuningowanych ciężarówek.

W fabryce w Södertälje powstanie tylko 200, ponumerowanych egzemplarzy. Będą hołdem dla pierwszej ciężarówki Streamline, przedstawionej w 1991 r., która stanowiła przełom w stosowaniu aerodynamicznych kabin.

„Gdy w ubiegłym roku ponownie wprowadziliśmy na rynek model Streamline, spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem klientów, którzy dawno temu jeździli pierwszą generacją tej ciężarówki, bazującą na serii 3. Wielu zapamiętało przykuwający spojrzenie wygląd błękitnej kabiny z purpurowymi i różowymi paskami. Postanowiliśmy uczcić tę ikonę stylu limitowaną serią opartą na najnowszym modelu Streamline. Do jej stworzenia zaprosiliśmy naturalnie Svempę. Nikt nie wykonałby tego zadania lepiej od niego. Limitowana seria Blue Stream wyróżnia się jedynym w swoim rodzaju metalicznym lakierem ozdobnymi paskami oraz unikalnymi detalami wnętrza. Powstaje w ramach Systemu Produkcyjnego Scania, zatem jej wyposażenie może być kompletowane bardzo elastycznie.” – mówi Kristoffer Nyberg, menedżer produktu w dziale pojazdów długodystansowych w Scania Trucks.

Dziedzictwo dawnego Streamline’a jest widoczne w charakterystycznych paskach, które również zostały uwspółcześnione i uwypuklają opływowy kształt kabiny. Jak każda Scania V8, również Blue Stream ma czarny, lśniący wlot powietrza. Bogato wyposażone wnętrze można uzupełnić opcjami. Najbardziej widocznym elementem są wentylowane, skórzane fotele ze szwami w kontrastującym kolorze.

Blue Stream będzie dostępna na wszystkich rynkach, gdzie obecna jest Scania. Moc silnika V8 wynosi od 500 do 730 KM, niezależnie od normy emisji spalin. Ciężarówka może być zamawiana jako podwozie lub ciągnik z dowolnym wyposażeniem oraz kabinami sypialnymi w wersji Higline lub Topline. Każdy egzemplarz będzie miał na tablicy rozdzielczej emblemat Blue Stream z indywidualnym numerem. Blue Stream jest ekskluzywną serią, która w standardzie ma pakiety Lightning, Driver, Prestige i Comfort dostępne w innych pojazdach jako opcja. Wśród fabrycznych opcji jest m.in. pomost za kabiną i dodatkowe schowki. Decyzję o ostatecznym doborze wyposażenia każdy klient podejmuje indywidualnie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!