Solaris dostarczy 85 autobusów do Mediolanu

28 kwietnia 2014, 12:52

W 2014 roku flotę ATM Mediolan zasili 85 Solarisów Urbino 12. Podpisany w tym tygodniu kontrakt, którego wartość sięgnęła 22 milionów euro, obejmuje zarówno dostawę, jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

We wrześniu 2014 roku przewoźnik z Mediolanu ogłosił przetarg na zamówienie ramowe, obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej umowie polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.

Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody i finansów, która w 2015 roku będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6. Ponadto będą posiadać rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne – między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

– „Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza propozycja konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów, a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej” – powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Aktualnie po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

194.107.18.*, 6 maja 2014, 22:35 0 0

no tak Mediolan potrafi docenić jakość Polskiego Producenta...a w Warszawie?... jak to mówią najciemniej jest zawsze pod latarnią...niestety nie mamy własnego przemysłu bo go nie wspieramy...

Odpowiedz