Nowy zestaw szkoleniowy MAN ProfiDrive

5 maja 2014, 12:22

Od kwietnia MAN Academy dysponuje najnowszym zestawem szkoleniowym, przeznaczonym w ramach MAN ProfiDrive do treningu jazdy ekonomicznej. Składa się z ciągnika MAN TGX 18.440 z naczepą Zasław. Zestaw od razu rzuca się w oczy nie tylko opływowym kształtem, ale również swoim żółtym kolorem.

Poza nowoczesną stylistyką niezwykle istotne są zastosowane w pojeździe systemy elektroniczne.

– „To jeden z nielicznych w Polsce pojazdów MAN, który wyposażono we wszystkie oferowane przez producenta układy podnoszące bezpieczeństwo i efektywność przejazdu. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokazać klientom korzyści płynące z zakupu dodatkowego wyposażenia” – mówi Mariusz Brzezina trener ProfiDrive.

Ciągnik szkoleniowy posiada system ESP, reflektory ksenonowe, EBA (Emergency Brake Assist), czyli system hamowania awaryjnego, który w oparciu o radarowy czujnik potrafi zatrzymać pojazd bez udziału kierowcy; LGS (Lane Guard System) – asystent pasa ruchu oraz ACC (Adaptive Cruise Control) – aktywny tempomat regulujący odstęp od jadącego z przodu pojazdu. Powiązany z bezpieczeństwem, a przede wszystkim z ekonomiką jazdy, jest także system kontroli ciśnienia w oponach (TPM).

W zakresie rozwiązań bezpośrednio podnoszących efektywność transportu, zestaw jest wyposażony w system telematyczny MAN TeleMatics, który pokazuje np. zużycie paliwa. Osiągane wyniki w zakresie spalania to również zasługa najnowszego silnika Euro 6 o mocy 440 KM oraz zautomatyzowanej skrzyni biegów TipMatic z nowym oprogramowaniem. Konfiguracja układu napędowego pozwala ona osiągnąć podobne prędkości przy niższych obrotach niż w jednostkach Euro 5. Kabina XLX szkoleniowego ciągnika może pomieścić aż 6 osób, w tym oczywiście kierowcę.

Wykorzystywana w zestawie naczepa firmy Zasław to naczepa kurtynowa firanka o lekkiej konstrukcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Naczepa jest załadowana blokami betonowymi, tak, aby zestaw przypominał rzeczywiste warunki transportowe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!