Druga edycja TranSPORT Ride

9 maja 2014, 11:16

Rozpoczęła się druga edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o Puchar Grupy DBK. Tym razem transportowcy zamierzają pokonać dystans prawie 500 kilometrów w ciągu 5 dni.

Prawie 30-osobowa grupa rowerzystów, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego, w ciągu pięciu dni pokona trasę Świnoujście – Świeradów Zdrój. Warto dodać, że w Świnoujściu metę miała pierwsza edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK, a ze Świeradowa wystartują uczestnicy TranSPORT Ride 3. W ten sposób pomysłodawcy i uczestnicy inicjatywy rowerowej zamierzają pokonać całą Polskę.

– „Poprzednia edycja Rajdu odbywała się we wrześniu 2013 r. i traktowaliśmy ją niejako pilotażowo. Nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać – głównie po nas samych. Nie ukrywam bowiem, że taki rajd rowerowy to okazja nie tylko do obcowania z naturą, ale i samym sobą – własnymi przemyśleniami i słabościami. Dziś jesteśmy bardziej świadomi własnych możliwości, ale jednocześnie jeszcze wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Dlatego też dystans zbliżony do trasy pierwszej edycji TranSPORT Ride tym razem zamierzamy pokonać w jeszcze krótszym czasie." – powiedział Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics – organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

– „Zamierzamy po raz kolejny odkrywać uroki naszego kraju – zwłaszcza miejsc, których na co dzień nie mamy możliwości zobaczyć z foteli samochodów ciężarowych i osobowych. Dla właścicieli firm transportowych czy też obsługujących klientów z branży TSL – takich jak Grupa DBK – TranSPORT Ride 2 to także kolejna okazja do propagowania postaw proekologicznych i zachęcania do zamiany, raz na jakiś czas, czterech czy kilkunastu kół na dwa. Jesteśmy pewni również, że i tym razem będzie to także… po prostu dobra zabawa i szansa na spędzenie kilku dni w ciekawym otoczeniu i w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, podobnych doświadczeniach, a przy tym mających czasem zupełnie różne spostrzeżenia dotyczące branży transportowej." dodał Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK – sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

TranSPORT Ride – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK  to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Uczestnicy rajdu, odbywającego się pod patronatem Grupy DBK – holdingu zrzeszającego spółki wyspecjalizowane w obsłudze klienta z sektora TSL – to prawie 30-osobowa grupa, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego. Celem inicjatywy jest pokazanie, że dla branży transportowej kwestie związane z ochroną środowiska i racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi nie sprowadzają się wyłącznie do restrykcyjnych norm emisji spalin. Sponsorami TranSPORT Ride są Grupa DBK, DAF Trucks Polska, Orlen PetroTank oraz VB Leasing. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!