Goodyear świętuje dziesięciolecie udziału w wyścigach ciężarówek

9 maja 2014, 15:18

Goodyear rozpoczyna dziesiąty rok w roli dostawcy opon dla wyścigów FIA European Truck Racing Championship. Pierwszy wyścig jubileuszowego sezonu odbędzie się 24 maja we włoskim Misano.

Po raz kolejny Goodyear dostarczy opony dla pojazdów ciężarowych, w rozmiarze 315/70R22.5, wszystkim zespołom startującym w serii składającej się z dziewięciu wyścigów.

Wyścigowe opony Goodyeara dla pojazdów ciężarowych to jedyne opony zaaprobowane przez Federation Internationale de l’Automobile (FIA), czyli organizację zarządzającą wyścigamiEuropean Truck Racing Championship. Wyścigowy pojazd ciężarowy waży co najmniej 5,5 tony i rozpędza się nawet o 160 km/h, dlatego tak ważną rolę odgrywają opony. Dostarczane przez Goodyeara ogumienie typu Truck Racing zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane, aby zapewniać możliwie najwyższe osiągi w ekstremalnych warunkach. Opony będą dostępne dla wszystkich zespołów, a o dostawy i obsługę techniczną zadba organizacja Truck Race Organisation (TRO), która w imieniu FIA organizuje wszystkie wyścigi European Truck Racing Championship.

Opony Goodyear Truck Race na ten sezon spełniają nową normę ECE R117 dla opon ciężarowych, wprowadzającą surowsze wymogi w zakresie oporu toczenia i poziomu hałasu zewnętrznego.

Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły udziału kierowców w wyścigach w 2014 roku, ale już teraz wiadomo, że nadchodzący sezon przyniesie wiele emocjonujących wyścigów. Od dwóch sezonów normą jest, że o tytule mistrza decyduje ostatnia rywalizacja. Wytypowaniezwycięzców jest tym trudniejsze, że co najmniej jeden producent pojazdów ciężarowych zgłosił zmianę wsparcia fabrycznego, dlatego ciężko przewidzieć, który pojazd okaże się najszybszy.

Harmonogram wyścigów FIA European Truck Racing Championship 2014 jest następujący:

  • 24 – 25 maja – Misano Adriatico – Włochy
  • 7 – 8 czerwca – Navarra – Hiszpania
  • 21 – 22czerwca – Nogaro – Francja
  • 4 – 6 lipca – Red Bull Ring – Austria
  • 18 – 20 lipca – Nürburgring – Niemcy
  • 30 – 31 sierpnia – Most – Republika Czeska
  • 20 – 21 września – Zolder – Belgia
  • 4 – 5  października – Jarama – Hiszpania 
  • 11 – 12 października – LeMans – Francja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!