TranSPORT Ride 2 – podsumowanie

22 maja 2014, 16:16

Uczestnicy drugiej edycji Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK przejechali łącznie 572 kilometry. Tym razem transportowcy na rowerach przemierzyli drogę wiodącą od Świnoujścia do Świeradowa.

TranSPORT Ride 2 – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK – wystartował 9 maja 2014 r. w Świnoujściu – dokładnie w tym miejscu, w którym zakończyła się poprzednia edycja. Prawie 30-osobowa grupa zamierzała ponownie pokonać dystans 500 kilometrów. Tym razem jednak nie w ciągu 6, a 5 dni.

Wysoko zawieszona poprzeczka okazała się odpowiednią motywacją. Uczestnicy Rajdu nie dość, że pokonali trasę w wyznaczonym sobie czasie, to jeszcze przejechali dystans o ponad 70 kilometrów większy od zamierzonego.

– „W porównaniu z poprzednią edycją byliśmy znacznie lepiej przygotowani – zarówno kondycyjnie, jak i sprzętowo. Po pierwszym TranSPORT Ride wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale też znaczna część z nas na dobre połknęła rowerowego bakcyla, więc każdą wolną chwilę spędzaliśmy na wspólnych treningach. Opłaciło się, mimo niezbyt sprzyjającej aury, bo część trasy pokonaliśmy w ulewie – wszyscy dotarliśmy do mety z doskonałym czasem. Trasa TranSPORT Ride 2 po części wiodła po terenach naszych zachodnich sąsiadów. Powiem szczerze, wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem liczby i jakości tras rowerowych za Odrą, ale też kultury Niemców i ich szacunku do rowerzystów. Na każdym kroku towarzyszyły nam pozdrowienia i wyrazy sympatii zachodnich sąsiadów. Zaskoczeniem, choć już mniej miłym, była też pogoda, która, delikatnie mówiąc, nie rozpieszczała. Na szczęście nasze nowe stroje rowerowe dały radę. I tu głęboki ukłon i podziękowania dla producenta, firmy Daniello " – mówi Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics – organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

Druga edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK przyciągnęła jeszcze liczniejszą grupę zawodników – w większości właścicieli firm transportowych z Regionu Śląskiego. Wszyscy oni wyruszyli w ten 5-dniowy rajd, mając wspólny cel: pokazać, że branża transportowa jest świadoma odpowiedzialności za środowisko naturalne, jaka na niej spoczywa, ale też udowodnić, że postawa proekologiczna i „zielone” rozwiązania są nieodłącznymi elementami współczesnej firmy z sektora TSL.

– „Ten pronaturalny wymiar imprezy realizowany jest na kilka sposobów. Z jednej strony transportowcy na kilka dni zamieniają pojazdy ciężarowe na rowery, z drugiej – sami odkrywają nieznane dotąd trasy, ścieżki i bogactwo przyrody – polskiej, a w tej edycji TranSPORT Ride częściowo również niemieckiej. Warto dodać, że wielu spośród uczestników naszego rajdu rowerowego już po pierwszej edycji na stałe wprowadziło jazdę na rowerze do cotygodniowego kalendarza. O licznych korzyściach wynikających z takiej postawy chyba nie trzeba wspominać." – mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK – sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

Organizatorzy Rajdu już planują jego kolejną edycję, która wystartuje 5 września br. Tym razem uczestniczy będą mieli do pokonania krótsze odcinki, za to w znacznie bardziej wymagającym, bo górzystym terenie.

 

TranSPORT Ride – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK – to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!