Blisko 2400 zgłoszeń do konkursu Scania Young European Truck Driver

23 maja 2014, 12:03

Scania rozpoczęła finały regionalne konkursu Young European Truck Driver. 17 maja odbyły się pierwsze rundy eliminacyjne w serwisach Scania na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach. Zwycięzcą finału regionalnego w Nadarzynie został Konrad Sadecki z miejscowości Łajski, najwyższe miejsce na podium w Olsztynie zajął Rafał Maciejewski z Pasłęka.

Zawodnicy rywalizują ze sobą w walce o tytuł Najlepszego Europejskiego Kierowcy. Nagrodą główną jest Scania Streamline o wartości 100 000 Euro. Wyzwaniem jest sprostanie wymagającym konkurencjom – począwszy od wiedzy teoretycznej poprzez umiejętności praktyczne jak jazda ekonomiczna i manewry sprawnościowe.  Zestawy konkursowe składają się z ciągników Scania Streamline Euro 6 o mocy 410 i 450 KM oraz naczepy firmy Schwarzmüller, a zasila je paliwo Shell Fuel Safe.

– „Organizujemy konkurs Young European Truck Driver już po raz szósty. W tym roku przyjęliśmy blisko 2 400 formularzy zgłoszeniowych z całej Polski. Z edycji na edycję obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony kierowców, którzy wykazują coraz większą aktywność i chęć rywalizacji. Mimo pojawiających się w branży kolejnych konkursów dla kierowców konkurs Scania ze swoją ponad 10-letnią historią jest niezmiennie największym i najpopularniejszym wydarzeniem tego typu na świecie” – mówi Stefan Przeniosło, Młodszy Kierownik ds. Projektów Marketingowych w Scania Polska.

Kolejne finały regionalne odbędą się według następującego harmonogramu:

  • 24 maja 2014 – Lublin oraz Bydgoszcz
  • 31 maja 2014 – Kielce oraz Koszalin
  • 07 czerwca 2014 – Gliwice oraz Zielona Góra
  • 14 czerwca 2014 – Opole oraz Łódź
     

Finał krajowy konkursu zostanie rozegrany 29-30 sierpnia 2014 w Gdańsku na dorocznej imprezie Pomorska Miss Scania.

Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu są: Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin.
W polskiej edycji konkurs wspierają – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Polski Czerwony Krzyż, Michelin, Shell oraz Compensa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Deb0308Nume, 11 października 2016, 15:27 0 0

A czy ktoś próbował podjąć inne działania? Proponujecie raczej podobne podejście, ma ktoś może inne doświadczenia w tej kwestii?


Deb0308 - Zerknij tu:

Odpowiedz