II Polsko-Ukraińska Konferencja Przewoźników

30 maja 2014, 10:53

Stowarzyszenie Rozwoju Logistyki i Eksportu „KRESY” zorganizowało II Polsko-Ukraińską Konferencję Przewoźników. Celem przedsięwzięcia jest zacieśnienie oraz uregulowanie polsko – ukraińskich relacji biznesowych. Głównym sponsorem konferencji była należąca do Grupy DBK spółka Cracow Truck Center.

Konferencja posłużyła do wymiany poglądów i doświadczeń przedstawicieli administracji  państwowej, służby celnej, a także przewoźników polskich i ukraińskich. Była to okazja do wstępnej diagnozy w zakresie aktualnej sytuacji transportu drogowego, w tym także uwarunkowań formalnych oraz gospodarczych. Wydarzenie gościło wiele znaczących osób, które wsparły zainteresowane towarzystwo wszechstronną teorią i bogatym doświadczeniem.

Zebrani usłyszeli m.in. prof. dr hab. Wiesława Czyżowicza, który wygłosił referat na temat „Partnerstwo celniczo-biznesowe a doświadczenia i najlepsze praktyki we współczesnym świecie, Unii Europejskiej i w Polsce”.  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli administracji państwowej, Służby  Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego – wszystko po to by przekazać jak najwięcej treści przydatnych z punktu widzenia zainteresowanych branżą TSL. Zdaniem Jacka Korzeniewskiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia Rozwoju Logistyki i Eksportu „KRESY”, spotkania o takim charakterze będą odbywać się częściej biorąc pod uwagę otwartą postawę uczestników i szeroko idący za tym głód przekazywanych informacji. Po spotkaniu można było wziąć udział w panelu dyskusyjnym, który pozwolił rozwiać ostatnie wątpliwości na tematy przewodnie, poruszane wcześniej.

Firma Cracow Truck Center jako główny sponsor wydarzenia, przekazała najistotniejsze nowinki ze świata IVECO, wspólnie z wykwalifikowanym zespołem pokazała najnowszego IVECO Stralis Euro 6, który nawiązuje do aktualnych norm czy narzuconych przez administrację państwową przepisów prawnych.

Konferencja odbyła się w ośrodku „Niebieskie Migdały” w miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, w okresie 15-16 maja 2014 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!