Znany ekonomista Przewodniczącym Rady Nadzorczej Solarisa

2 czerwca 2014, 12:24

Od 1 czerwca 2014 roku Przewodniczącym Rady Nadzorczej Solarisa jest Ryszard Petru. Oprócz obowiązków wynikających z kodeksu spółek handlowych oraz statutu organizacji, będzie on aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy.

– „Marka Solaris jest bardzo dobrze znana w swojej branży, podobnie jak Ryszard Petru jest ceniony w środowisku finansów i ekonomii. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie dużą wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa” – powiedziała Solange Olszewska, założycielka i Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Ryszard Petru dotychczas był partnerem w firmie doradczej PwC. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty w bankach komercyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, a także rynku kapitałowego. Był między innymi doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza i ekspertem oraz pracownikiem Banku Światowego. Ma 42 lata, jest żonaty i wychowuje dwie córki.

– „Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju. Solaris ma wielkie szanse na dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju” – powiedział Ryszard Petru, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Solaris Bus & Coach S.A.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!