Zwrot VAT z Chorwacji

9 czerwca 2014, 14:26

DKV Euro Service wprowadza usługę zwrotu podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe. Każda faktura DKV jest automatycznie analizowana pod kątem możliwości uzyskania zwrotu.

Stawka podatku VAT w Chorwacji, podobnie jak w Polsce, wynosi 23 proc. Faktura, która zostanie pozytywnie zweryfikowana, włączana jest do procesu odzyskiwania podatku od chorwackiego urzędu skarbowego. Odbywa się to po uprzedniej zgodzie klienta i dostarczeniu pełnomocnictwa. Gdy tylko władze podatkowe dokonają zwrotu, klient otrzymuje refundowaną kwotę odliczoną w kolejnej fakturze DKV.

W Chorwacji odzyskiwanie VAT możliwe jest tylko w takiej procedurze – a więc po wypłacie kwoty przez urząd skarbowy. Od usługi odzyskania podatku pobierana jest niewielka prowizja. Co ciekawe, w DKV możemy również składać rachunki innych operatorów w celu przeprowadzenia procedury zwrotu.

Obecnie DKV świadczy usługi zwrotu VAT z 28 krajów europejskich. W przypadku paliwa oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25 proc. kosztów. W większości krajów (nie dotyczy Chorwacji) możliwe są dwie formy odzyskania podatku. Pierwsza to opisany powyżej tryb standardowy – a więc oczekiwanie na zwrot środków przez urząd podatkowy. Drugi to tzw. fakturowanie netto – w ramach programu DKV Net Invoicing – czyli płacenie od razu kwot pomniejszonych o podatek VAT. Ta druga metoda wybierana jest przez klientów najczęściej, ponieważ umożliwia obracanie środkami pieniężnymi, bez konieczności zamrażania ich w urzędach.

Więcej informacji na www.dkv-euroservice.pl.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!