KH-KIPPER: nowe urządzenie hakowe ZH-12

16 czerwca 2014, 9:29

Jedną z tegorocznych nowości KH-KIPPER jest urządzenie hakowe ZH-12 o ładowności 12 ton. Do tej pory w ofercie znajdowały się hakowce o ładowności 6 i 8 ton.

KH-KIPPER kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo w swoich produktach. Hak urządzenia posiada grawitacyjne zabezpieczenie eliptyczne. Ładunek jest przesuwany łagodnie po rolkach. Tam gdzie jest to wymagane resory odciążane są za pomocą siłowników lub rolki podpierającej sterowanych z panelu sterowniczego.

Układ hydrauliczny wyposażony jest w zawory zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem ładunku i uszkodzeniem urządzenia w przypadku rozerwania przewodów hydraulicznych. Urządzenie wyposażone jest także w hydrauliczną blokadę kontenera oraz sterowanie z kabiny kierowcy. Blokada kontenera posiada wskaźniki informujące o poprawnym zablokowaniu pojemnika.

Wygodę przy rozładunku i załadunku pustego lub obciążonego częściowo kontenera zapewnia możliwość przejścia w szybszy tryb pracy przez odpowiednie przełączenie dźwigni sterowania.

Urządzenie charakteryzuje się niską masą własną, dzięki konstrukcji z wysokojakościowej stali. Dolna rama i łączniki wykonane są ze specjalnej stali o dużej wytrzymałości plastycznej, dźwignia hakowa oraz sam hak wykonane są ze stali renomowanych firm o podwyższonych właściwościach mechanicznych. Dzięki zmodernizowanemu kształtowi haka zaczepowego, chwytanie i wyczepienie kontenera jest teraz wyjątkowo łatwe, co w znacznym stopniu ułatwia tą operację nawet mało wprawionemu operatorowi.

Opcjonalnie istnieje możliwość montażu żurawia hydraulicznego za kabiną.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!