Nowy serwis DAF w Świecku

16 czerwca 2014, 13:56

Firma ESA Trucks Polska, autoryzowany dealer DAF, otworzyła nową stację serwisową w Świecku. Przy doborze lokalizacji, firma kierowała się głównie położeniem w pobliżu głównych tras. To już czwarta autoryzowana lokalizacja serwisowa DAF firmy ESA w Polsce.

Filia Świecko zajmuje działkę o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, na której znajduje się hala o kształcie prostokąta, obecnie w części należąca do ESA. Hala posiada dwie części funkcjonalne: piętrową magazynową i administracyjno-biurową oraz serwisową. Część biurowo-administracyjna obejmuje na parterze recepcję – punkt obsługi klientów, strefę socjalną dla załogi, magazyn części, pokój dla kierowców i toalety, na piętrze natomiast pokoje handlowców, negocjacyjne i kierownictwa.

– „ESA poszukiwała dobrej lokalizacji dla swojego nowego obiektu. Podstawowe warunki były tu dwa: położenie blisko jednej z głównych tras oraz miejsce zapewniające możliwość szybkiego rozwoju w przyszłości bez znacznych ograniczeń w obszarze dostępnego terenu. W pewien naturalny sposób, uwzględniając przydzielony obszar działania, wybór padł na Słubice i ich okolice.” – mówi Tomasz Bocheński, Dyrektor Serwisów ESA Trucks Polska.

Serwis o powierzchni około 750 mkw. ma kształt litery L. Główny wjazd do niego mieści się na szczycie tej litery, z kolei u podstawy wygospodarowana została przestrzeń na kilka krótszych stanowisk. Serwis posiada więc jedno w pełni przejazdowe stanowisko cało-pojazdowe, zdolne pomieścić trzy całe zestawy, uzupełnione o serwisowe stanowiska tylne. Ogółem w hali możliwe są jednoczesna naprawa i dokonywanie przeglądów 12 ciągników siodłowych.

Serwis wyposażony jest m.in. w rolki, szarpaki, podnośnik, wózek widłowy oraz komputer DAF DAVIE (DAFII) i komputer diagnostyczny do naprawy i przeglądów pojazdów innych marek. W przyszłości w serwisie uruchomiona zostanie kompaktowa, modułowa, kontenerowa kabina lakiernicza, w której będzie można dokonywać napraw malarskich mniejszych komponentów i paneli modułowych samochodów.

Obecnie ESA Trucks Polska filia w Świecku zatrudnia 17 osób wśród których znajdują się m.in.:  9 mechaników, handlowiec pojazdów, 2 magazynierów części, 2 osoby obsługi klienta. Docelowo firma planuje zatrudnić 20 osób.

W skład zakresu usług proponowanych przez ESA Trucks Polska filia w Świecku wchodzą:

  • sprzedaż i serwis pojazdów marki DAF;
  • serwis ciężarówek innych marek;
  • sprzedaż i serwis naczep marki Kögel;
  • kalibracja tachografów cyfrowych;
  • myjnia;
  • parking na 400 zestawów
  • serwis opon.


Serwis DAF obsługuje również naprawy pojazdów w ramach usług serwisowo-naprawczych ITS. W tym celu w stacji stacjonuje niedawno zakupiony pojazd w wersji furgon z wysokim dachem, zaopatrzony w konieczne wyposażenie.

ESA dysponuje ponad 85-letnim doświadczeniem w sektorze motoryzacyjnym. Na rynku polskim działa od siedmiu lat. Posiada cztery punkty serwisowe DAF, znajdujące się wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A2 – Komorniki/Poznań, Konin, Świecko oraz drogi krajowej numer 18 (A18) w pobliżu autostrady A4 – Iłowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!