Bandag FuelTech – paliwooszczędne opony bieżnikowane

23 czerwca 2014, 14:58

Wydatki na paliwo i personel stanowią największe koszty działalności transportowej – każdy obszar to około 30% całkowitych kosztów funkcjonowania floty. Na zużycie paliwa znaczący wpływ mają opony, a w szczególności opór toczenia, za który aż w 45 % odpowiada bieżnik. To dlatego wybór właściwego ogumienia, stanowi kluczową decyzję biznesową w firmie transportowej.

Dzięki oponom FuelTech, Bandag stworzył odpowiedź na wyzwania kosztowe floty: nową gamę bieżników, która łączy w sobie minimalny opór toczenia oraz długą żywotność opon.

– „Opony bieżnikowane FuelTech oferują operatorom transportu ciężarowego istotne korzyści: oszczędności w zakresie zużycia paliwa połączone z niższym kosztem serwisowania opon przez cały okres użytkowania i ekologicznymi korzyściami bieżnikowania." – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning, Bridgestone Europe.

Bieżnikowanie metodą Bandag pozwala generować średnio o 30% niższe koszty w przeliczeniu na kilometr niż w przypadku opon fabrycznie nowych. Ich produkcja wymaga także ok. 70% mniej surowców, dzięki czemu znacząco redukują emisję CO2.

Konstrukcja opon FuelTech została oparta na cieszącej się wieloma sukcesami linii Bridgestone Ecopia, które należą do flagowych, paliwooszczędnych opon ciężarowych japońskiego producenta. Obydwa produkty Bandag będą dostępne na rynku od października:

  • Opony M749 FuelTech na oś napędową – bezpieczne całoroczne opony z oznaczeniem M+S i indeksem prędkości M.
  • Opony R109 Fueltech na oś naczepową – praktycznie nie do odróżnienia od nowej opony, o niskiej emisji hałasu i indeksie prędkości J.

 

Bieżniki FuelTech doskonale pasują do karkasów jakości Premium, takich jak te produkowane przez firmę Bridgestone. Są dostępne w najbardziej popularnych rozmiarach wykorzystywanych w tym segmencie. W celu maksymalizacji oszczędności, Bandag rekomenduje stosowanie karkasów Bridgestone Ecopia, ponieważ opory toczenia aż w 55% zależą od konstrukcji karkasu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!