Dziesiątki nowych DAF-ów XF na drogach

30 czerwca 2014, 16:17

Na przełomie maja i czerwca 2014 roku trzy firmy transportowe odebrały w Polsce 57 ciągników siodłowych DAF. Wszystkie z nich – INTRA S.A. z Iłowej, PTH Francepol ze Starego Kisielina koło Zielonej Góry oraz Trans Petro Color z Piaseczna – zdecydowały się na XF Euro 6 FT 460.

20 ciągników siodłowych XF Euro 6 odebrała firma INTRA S.A. Zakupione ciągniki posiadają kabinę Space Cab i 12-biegową, zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic. Wyposażone są w przystawkę odbioru mocy napędzającą kompresory do wydmuchu materiałów sypkich z silosów. INTRA jest obecnie jednym z liderów na rynku przewozu sypkich produktów chemicznych oraz spożywczych i posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie. Każdy powierzony materiał transportowany jest zgodnie z wszystkimi wymaganymi parametrami bezpieczeństwa i czystości ładunku oraz ochrony środowiska. Firma posiada już ponad 100 pojazdów marki DAF.

Kolejnych 20 ciągników siodłowych XF 460 FT Euro 6 odebrała firma PTH Francepol.Są to pierwsze pojazdy DAF, które dołączyły do floty firmy Francepol, liczącej obecnie 180 pojazdów ciężarowych. Wszystkie ciągniki DAF posiadają kabinę Space Cab, silniki PACCAR MX-13 i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Posiadają dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1275 litrów, hamulec silnikowy MX Engine Brake. Firma PTH Francepol od ponad 20 lat specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ciężarowym oraz spedycji. Zajmuje się transportem ładunków drobnicowych oraz całopojazdowych na terenie Unii Europejskiej oraz krajów strefy Schengen.

Pierwsze DAF-y dołączyły również do floty firmy Trans Petro Color Sp. z o.o. z Piaseczna, która odebrała 17 ciągników siodłowych DAF Euro 6 XF 460 FT Space Cab. Kontrakt podpisany i zrealizowany został bezpośrednio przez firmę DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Obejmował 10 pojazdów w wersji Low Deck i 7 standardowych ciągników siodłowych wyposażonych w silniki PACCAR MX-13 i 12-biegową skrzynię AS Tronic. Pojazdy odebrał pan Krzysztof Tański, vice prezes firmy Trans Petro Color. Firma posiada 100% kapitału polskiego i zajmuje się międzynarodowym i krajowym przewozem towarów. Specjalizuje się w  transporcie ładunków niebezpiecznych (ADR).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!