Trwa V edycja Mobil Delvac Strong Traker

1 lipca 2014, 16:03

Najsilniejszym kierowcą i jednocześnie zwycięzcą pierwszego turnieju z cyklu Mobil Delvac Strong Traker został Marcin Dudek ze Świebodzina. Weekendowe zawody były jedną z atrakcji 12. Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych K.A.C. w Deszcznie, a nowe konkurencje okazały się ekstremalnym wyzwaniem nawet dla profesjonalistów. Szansa na rewanż już we wrześniu podczas 14. Targów Inter Cars w Warszawie.

W zawodach otwierających V edycję cyklu Mobil Delvac Strong Traker wzięło udział kilkudziesięciu kierowców, wśród nich uczestnicy Mistrzostw Polski w armwrestlingu. Nikt jednak nie spodziewał się, że nowe konkurencje siłowe przysporzą zawodnikom tak dużych kłopotów. Pierwsza z prób, Krążek Heraklesa, polegała na jak najdłuższym utrzymaniu nad beczką trudnego w uchwycie ciężaru o wadze 17,5 kg. Średni wynik zawodników to… 2 sekundy. Druga konkurencja, Sopel Pana, również wymagała od zawodników dużo krzepy. Początkowo stalowy sopel ważył 37 kg, ale ostatecznie jego waga została zmniejszona do 22 kg. Błyszczący w słońcu stożek szybko wyślizgiwał się z rąk zawodników. Dlatego część kierowców nacierała dłonie piaskiem, a nawet odtłuszczała je płynem do mycia szyb w swoich wielkich trakach. Wszystko po to, aby poprawić chwyt. Średni wynik w tej konkurencji wyniósł 10 sekund. Oba ciężary są używane do ćwiczeń przez armwrestlerów ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce dopiero zdobywają popularność.

Do finału turnieju Mobil Delvac w Deszcznie zakwalifikowało się 10 trakerów z najlepszym łącznym czasem w obu konkurencjach. Runda finałowa Mobil Delvac Strong Traker tradycyjnie była zarezerwowana dla armwrestlingu, czyli siłowania się na rękę przy profesjonalnym stole i pod okiem doświadczonego sędziego. Do decydującej walki stanęli Marcin Dudek, najbardziej utytułowany zawodnik cyklu Strong Traker oraz Wiesław Rzanny, jeden z laureatów XIV Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę, który od niedawna posiada prawo jazdy kategorii C, a tym samym może sprawdzić się w zawodach dla trakerów. Zwycięzcą tej walki został Dudek, który w ubiegłych latach tytuł StrongTrakera zdobywał już trzykrotnie. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, który od początków turnieju Mobil Delvac doskonale radzi sobie w starciu z młodszymi zawodnikami.

Zawody Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 5 lat. Są okazją do integracji środowiska trakerskiego i poznania ciekawych ludzi. Kolejny turniej i szansa na rewanż na początku września w Warszawie podczas 14. Targów Inter Cars. Szczegóły już wkrótce na stronie producenta olejów Mobil Delvac: www.mobil.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!