Wekta odebrała pierwszą partię Renault T

3 lipca 2014, 16:25

W maju br. firma Wekta z Olsztyna odebrała pierwszą partię z 26 zamówionych ciągników. Zakupione pojazdy to Renault T z silnikami o mocy 460 KM oraz jeden pojazd z silnikiem 440 KM.

Zamówione pojazdy zostały wyposażone w skrzynie biegów Optidriver AT 2412E (14,94 – 1) ze sprzęgłem automatycznym. W zamówionych ciągnikach siodłowych Renault Trucks T zamontowano zwalniacz OPTIBRAKE+.

Ciągniki są wyposażone w kompresor napędzany od przystawki odbioru mocy, niezbędny do rozładunku cystern. Bazowo niska masa własna pojazdów Renault Trucks została dodatkowo obniżona aluminiowymi felgami, z aluminium wykonano również zbiorniki powietrza oraz zbiorniki na paliwo (główny i dodatkowy).

Pojazdy wyposażono w pakiety ułatwiające pracę kierowcy i zarządzanie flotą: Optifleet Check, Optifleet Drive, Optifleet Map. Każdy z tych nowych pojazdów objęty jest pełnym kontraktem serwisowym Start&Drive Excellence na okres 48 miesięcy z limitem 120 000 km rocznie.

– „W tym roku dostarczymy do firmy Wekta 26 ciągników siodłowych Renault T. Kontrakt będzie realizowany w trzech partiach. Dostawa ostatnich pojazdów przewidziana jest na jesień 2014 roku” – mówi Krzysztof Kosk, przedstawiciel handlowy Renault Trucks. 

– „Region Warmii i Mazur ma swoją specyfikę. Ze względu na niskie uprzemysłowienie średnia wielkość parku pojazdów nie przekracza 5 sztuk. W większości przypadków są to niewielkie firmy rodzinne. Konkurencja wśród producentów jest bardzo silna, mimo to marka Renault Trucks w ciągu kilku ostatnich lat buduje coraz silniejszą pozycję i zdobywa swoich lojalnych klientów, jakim niewątpliwie jest firma Wekta” – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor generalny Volvo Group Trucks Poland. – „Jesteśmy dumni, że Wekta jest Ambasadorem marki Renault Trucks.” – dodaje.

Firma Wekta specjalizuje się w transporcie płynnych artykułów spożywczych oraz różnego rodzaju pojazdów, maszyn i łodzi. Obecnie firma posiada 50 zestawów z cysternami do przewozów artykułów spożywczych oraz 2 zestawy specjalistyczne do przewozu pojazdów. Wśród ciągników siodłowych dominuje marka Renault Trucks.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!