Kolejne Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy DB Schenker

9 lipca 2014, 12:34

Kierowcy współpracujący na co dzień z DB Schenker Logistics, którzy ukończyli kurs bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz zaliczyli test eliminacyjny wzięli udział w Mistrzostwach Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy, które odbyły się 7 czerwca 2014 roku na terenie największego terminalu firmy w Młochowie koło Warszawy.

Mistrzostwa odbywały się w dwóch kategoriach: C oraz C+E. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad ekonomicznej i bezpiecznej jazdy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W ostatecznej ocenie pod uwagę brany był nie tylko wynik i dokładność, ale także poziom zużycia paliwa.

Wyobraźnia to podstawa

Poza kluczowymi konkurencjami uczestnicy mogli także skorzystać z urządzeń i symulatorów, dotyczących różnych potencjalnych sytuacji na drodze. Jednym z nich była waga pokazująca, jaką masę osiąga przedmiot lub człowiek znajdujący się w samochodzie o określonej prędkości, podczas zderzenia, wypadku czy gwałtownego hamowania. Uczestnicy mogli również potrenować jazdę na symulatorze auta osobowego w różnych warunkach pogodowych (np. na oblodzonej jezdni) oraz sprawdzić, z jakimi emocjami wiąże się dachowanie. Jeszcze inną aplikacją do przetestowania były alkogogle – urządzenie pokazujące w praktyce, jak spożycie alkoholu wpływa na ludzie zmysły.

– „Kierowcy współpracujący z naszą firmą są na bieżąco szkoleni przez instruktorów jazdy na całodniowych kursach. Mistrzostwa to doskonała okazja, aby sprawdzić i podsumować ich rzeczywiste umiejętności. A są one niemałe. Z roku na rok nasi kierowcy jeżdżą bezpieczniej i ekonomiczniej. Wiadomo jednak, że nawet najlepsze szkolenie nie zastąpi doświadczenia, a warunki drogowe częstokroć odbiegają od wyćwiczonych zachowań. Niemniej słuchając opinii przewoźników, którzy na co dzień widzą efekty tych szkoleń, jestem przekonany, że idziemy w dobrym kierunku.” – mówi Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. współpracy z przewoźnikami w DB Schenker Logistics.
Współorganizatorem wydarzenia, obok DB Schenker Logistics, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Patronatem objęło go Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a patronem medialnym zostało czasopismo „Polski Traker”. Na spotkaniu obecni byli także producenci samochodów ciężarowych: Scania, Volvo, Mercedes, MAN, Iveco i DAF.

Zwycięzcami V Mistrzostw Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy zostali:

  • C+E: Tomasz Stokwisz – Łódź / Poznań – 103 punkty
  • C: Jerzy Domagała – Poznań – 97 punktów
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!