Milionowa kabina w fabryce DAFa

11 lipca 2014, 13:00

Na początku lipca w fabryce DAF Vlaanderen w Oevel (w Belgii) z linii produkcyjnej zjechała milionowa kabina DAF. Kabina Space Cab została symbolicznie przekazana Louisowi De Wael, Dyrektorowi Zarządzającemu Vervoer Van Dievel z belgijskiego miasta Mechelen. Spółka ta już niedługo otrzyma ciężarówkę wyposażona w milionową kabinę.

Firma DAF otworzyła zakład produkcyjny w Belgii w 1966 r. Zaczynał on od produkcji kabin, a w 1971 r. zaczął produkować osie. Obecnie linię produkcyjną opuszcza dziennie około 180 kabin, przeznaczonych do popularnych serii DAF CF- i XF do średniego i ciężkiego transportu.

W ubiegłych latach w fabryce kabin przeprowadzono duże inwestycje w związku z wprowadzeniem najnowszej generacji pojazdów DAF Euro 6, których produkcja ruszyła w 2013 r. Znaczna część produkcji jest w pełni zautomatyzowana, a roboty do spawania wykonują większość czynności związanych z procesem wytwarzania kabin. Stworzono zupełnie nowy dział do instalacji dachów kabiny Super Space – najbardziej przestronnej kabiny firmy DAF. Przez ostatnie dziesięć lat firma DAF zainwestowała około pół miliarda euro w fabrykę kabin i osi. Produkcja odbywa się seryjnie, zgodnie z zasadą „dokładnie na czas”, co oznacza, że kabiny dostarczane są do zakładu montażowego w Eindhoven i do Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii w odpowiedniej kolejności i dokładnie we właściwym momencie.

– „Przełomowa liczba, jaką jest wyprodukowanie 1 000 000 kabin, to fantastyczne osiągnięcie pracowników DAF Vlaanderen. Również dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu jesteśmy w stanie produkować kabiny na najwyższym poziomie pod względem przestronności wnętrz, wygody oraz jakości wykończenia i wyposażenia. To podstawowe elementy, które przyczyniają się do niezrównanej wygody, z której słyną ciężarówki DAF." – powiedział HarrieSchippers, Prezes DAF Trucks N.V.

Firma Vervoer Van Dievel z Mechelen wybrała model DAF XF. Firma ta, licząca już 75 lat i dysponująca flotą ponad 100 pojazdów, specjalizuje się w transporcie i logistyce w promieniu 500 km wokół Brukseli.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!