BIO-SERVICE doceniony

14 lipca 2014, 16:21

Projekt BIO-SERVICE został nagrodzony przez niemiecką firmę Partslife. Wyspecjalizowana grupa ekspertów z zakresu ochrony środowiska, zarządzania i organizacji przedsiębiorstw oraz marketingu uznała go za innowacyjny pomysł skupiający się na ochronie środowiska w polskich, niezależnych warsztatach samochodowych.

PARTSLIFE jest specjalistyczną firmą w branży motoryzacyjnej, rozwiązującą problemy dotyczące gospodarki odpadami, opakowaniami i energii, działającą na rynku niemieckim. Jej działania wspierane są koncepcyjnie i finansowo przez 70 partnerów systemowych, m.in. BOSCH, CHAPION, GOETZE, HELLA, MAHLE. MANN FILTER, SACHS, SHELL, TEXTAR, VALEO, VDO, ZF. PARTSLIFE co roku organizuje konkurs związany tematycznie z ochroną środowiska. Można zgłaszać do niego inicjatywy, projekty i pomysły mające w swoim zakresie działanie na rzecz ochrony środowiska w warsztatach samochodowych. Wyspecjalizowana grupa ekspertów z zakresu ochrony środowiska, zarządzania i organizacji przedsiębiorstw oraz marketingu typują i nagradzają najlepsze inicjatywy, projekty i pomysły z całej Europy.

Firma Inter Cars SA zgłosiła do konkursu BIO-SERVICE – innowacyjny projekt wdrażany w niezależnych warsztatach samochodowych. Założeniem projektu jest przekonanie (zachęcenie) warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami. Takie działanie jest koniecznością w czasach zwiększonej dbałości o środowisko naturalne oraz przy coraz bardziej wyśrubowanych przepisach prawa. W wyniku pracy warsztatu powstają różne rodzaje odpadów, a znaczna ich część jest niebezpieczna dla środowiska. Mogą to być m. in. oleje przepracowane, filtry oleju i powietrza, płyny hamulcowe i zapobiegające zamarzaniu, opakowania ciśnieniowe, czyściwa, elementy z tworzywa sztucznego, zużyte świetlówki i sprzęt elektroniczny, akumulatory. Część z wytwarzanych odpadów przedstawia wartość recyklingową, możliwą do odzyskania. Projekt BIO-SERVICE w ramach swojego działania zapewnia warsztatom obsługę przez profesjonalna firmę w zakresie gospodarki odpadami w warsztacie – poprzez audyty, niezbędną dokumentację, obsługę logistyczną, szkolenia, zbiórka złomu akumulatorowego. Nagrodę w imieniu INTER CARS SA odebrał Prezes Zarządu Inter Cars SA Robert Kierzek oraz doradca Zarządu Maciej Trociński.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!