Gwiazdy Nika Trans gotowe na Master Truck 2014

18 lipca 2014, 15:34

Na polskich drogach trudno nie zauważyć najnowszych DAF-ów XF Euro 6. Wśród nich są jednak prawdziwe perełki, jak ciężarówki Nika Trans. Zdobią je małe dzieła sztuki wykonane techniką airbrush, a jedno z nich zostało przygotowane z myślą o tegorocznym Master Truck.

Istniejąca od 5 lat śląska firma Nika Trans prowadzi transport międzynarodowy realizowany w dużej mierze dla klientów z branży motoryzacyjnej. Kluczowymi klientami firmy są BMW oraz Opel. Flota firmy to prawie 30 pojazdów ciężarowych, w większości marki DAF, ale to zakupione w tym roku DAF-y XF Euro 6 budzą zainteresowanie gdziekolwiek się pojawią. Właściciel firmy, Piotr Konwerski, postanowił ozdobić je barwnymi, realistycznymi malowidłami.

– „Zależało nam na tym, aby nasze pojazdy były charakterystyczne, unikatowe. Aby każdy, kto je zobaczy, mógł powiedzieć: O! Nika Trans jedzie! W tej chwili faktycznie tak jest, że jak tylko kierowca 'Kwiatka' rusza w trasę, od razu słyszy pytania czy pozdrowienia na CB, a jak gdzieś się zatrzyma, zaraz kilka osób podchodzi. Prócz tego dostajemy wiele ofert pracy od kierowców, którzy zastrzegają, że chcieliby jeździć tymi malowanymi” – mówi Piotr Konwerski – „Inspiracją do stworzenia wzoru zdobiącego 'Kwiatka' były niedawne wydarzenia na Ukrainie. Dlatego taki obraz – chcieliśmy za jego pomocą pokazać z jednej strony piękno i bogactwo naturalne Ukrainy, a z drugiej – aktualną sytuację. Drugi DAF XF Euro 6 został ozdobiony motywem patriotycznym będącym swego rodzaju podróżą w czasie po historii Polski. Z jednej strony PRL i sentyment do ikon tamtego czasu, np. Poloneza, a z drugiej czasy współczesne” – tłumaczy Piotr Konwerski.

„Kwiatek”, czyli pomarańczowy DAF XF Euro 6, już ma za sobą pierwsze trasy. Biało-czerwony DAF, jeszcze czeka na swoją premierę, która ma nastąpić podczas odbywającego się w dniach 18 – 20 lipca br. na lotnisku pod Opolem zlotu Master Truck. Podczas zlotu będzie można obejrzeć obie ciężarówki Nika Trans. DAF-y XF Euro 6 dla firmy Nika Trans przygotowała i dostarczyła należąca do Grupy DBK spółka WTC.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

164.127.117.*, 20 lipca 2014, 22:57 0 0

Znowu to samo, "Kwiatek" to nie samochód tylko ksywa kierowcy, wiec nie wiem skąd autor ma takie informacje.
Proszę o sprostowanie.
Kwiatek.

Odpowiedz