Polska Wicemistrzem Świata w Piłce Nożnej

28 lipca 2014, 15:09

Puchar II Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka trafił w ręce drużyny z Rosji. Polska, po zaciętej walce, została srebrnym medalistą rozgrywek. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Głównym sponsorem turnieju jest Continental.

Około 5 tysięcy kibiców i fanów piłki nożnej, którzy przybyli w weekend na stadion miejski przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, obserwowało zmagania blisko 300 zawodników z 24 drużyn z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Mongolii, Niemiec i Tajlandii. Polska po raz drugi była gospodarzem największej na świecie imprezy futbolowej dla dzieci.

W sobotę rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę do walki o Puchar Mistrzów Świata stanęły dwie drużyny z Polski, Rosja, Hiszpania, Wietnam, Białoruś, Holandia i Węgry. Po wyrównanej walce w meczu finałowym rozegranym między Rosją a Polską o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne (3:2). Brązowy medal trafił w ręce drużyny z Holandii, która pokonała Wietnam 3:1.

Podczas Mistrzostw, zawodnicy mogli także wziąć udział w indywidualnym konkursie ContiTest dla strzelców i bramkarzy, w którym należało oddać celne strzały do opon Continental zawieszonych w świetle bramki na różnej wysokości. Najlepszym bramkarzem okazał się Joao Perso Ferreira, a zawodnikiem Jesus Ferreira, obaj są reprezentantami Brazylii.

– „Dziękujemy kibicom, którzy tak licznie przybyli na stadion, by dopingować polską drużynę. Jesteśmy dumni, że II Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka odbyły się właśnie w Polsce i po raz drugi z aktywnym udziałem Continental. Gratuluje wszystkich zawodnikom i życzymy im dalszych sportowych sukcesów!” – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

Dopełnieniem Turnieju był pokazowy mecz Polska – Reszta Świata z udziałem międzynarodowych gwiazd piłki nożnej. Wystąpili w nim m.in.: Thomas Berthold (Bayern Monachium), Raul Valbuena (Real Saragossa), L’ubomir Moravčík (Celtic FC), Dariusz Dziekanowski (Legia Warszawa), Tomasz Kłos (FC Kaiserslautern), Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen) i Radosław Gilewicz (Austria Wiedeń).

Oprócz obserwowania zmagań na murawie, kibice mogli też korzystać z wielu atrakcji przygotowanych głównie z myślą o najmłodszych, a także spróbować największego na świecie tortu w kształcie piłki. Kolejne Mistrzostwa Świata odbędą się już za rok.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!