Pierwsze hybrydy Volvo w Tarnowskich Górach

5 sierpnia 2014, 9:41

Na Rynku w Tarnowskich Górach zaprezentowano pierwsze autobusy hybrydowe Volvo zakupione przez PKM Świerklaniec. Jedno Volvo 7900 Euro 6 i trzy Volvo 7700 Euro 5 zasilą flotę przewoźnika i będą jeździły na liniach 1 i 64 w Tarnowskich Górach.

Miasto stara się tworzyć mieszkańcom dobre warunki do życia. Komunikacja publiczna jest obszarem intensywnie wspieranym przez gminę. Dotychczas wymieniono całą flotę autobusową, oddano także do użytku nowoczesny i funkcjonalny dworzec. Autobusy hybrydowe w Tarnowskich Górach otwierają nowy rozdział w dziejach komunikacji masowej, pokazują, że miasto dąży do tego, żeby uczynić komunikację bardziej ekologiczną, mniej uciążliwą dla mieszkańców i środowiska.

– „Tarnowskie Góry komunikację publiczną traktują kompleksowo. Jako miasto od lat inwestujemy w rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Nowy Dworzec Autobusowy to jedna z wizytówek miasta, a nowy tabor autobusowy, zakupiony w latach 2010-2012 za ponad 50 mln złotych, znacząco poprawił komfort podróżowania. W miesiącach letnich trwa także wymiana wiat autobusowych. Pracujemy jako gmina nad rozwojem komunikacji kolejowej. Obecnie miasto wkracza w nową, bardziej ekologiczną erę, dzięki autobusom hybrydowym zakupionym od Volvo. Mamy nadzieję, że ekologiczny znaczy efektywny kosztowo i niosący ulgę środowisku naturalnemu.” – powiedział Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Usługi przewozów pasażerskich w Tarnowskich Górach  są realizowane przez przedsiębiorstwo przewozowe PKM Świerklaniec na zlecenie organizatora komunikacji – Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej. Oprócz nowo zakupionych czterech autobusów hybrydowych Volvo, przewoźnik ma już w swojej flocie 10 autobusów marki Volvo 7700 w wersji diesel z normą czystości spalin EEV Euro 5+.

– „Przekazane dzisiaj pojazdy Volvo 7900H i Volvo 7700H to pierwsze autobusy hybrydowe Volvo zakupione na polskim rynku. Ogromnie cieszymy się, że hybrydy z wrocławskiej fabryki – tak dobrze przyjmowane w wielu miastach Europy – zawitają również na ulice Tarnowskich Gór. Wierzymy, że i tutaj autobusy Volvo osiągną równie satysfakcjonujące wyniki, jak u naszych zagranicznych partnerów” – powiedziała Małgorzata Durda, Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów, Volvo Polska.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!