Optima pomaga stawiać pierwsze kroki w TSL

18 sierpnia 2014, 16:07

Pracodawcy z branży TSL zazwyczaj poszukują doświadczonych pracowników, zapominając o młodych ludziach, którzy po ukończeniu edukacji poszukują swojej pierwszej pracy. Optima wyszła naprzeciw ich potrzebom i stworzyła autorski program Akademia Spedytora, dedykowany nowym pracownikom firmy stawiającym pierwsze kroki w branży TSL.

Od każdego potencjalnego pracownika oczekuje się wysokich kompetencji zdobytych w ramach dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są młodzi, wykształceni ludzie, którzy posiadają wiedzę teoretyczną, ale nie mają doświadczenia zawodowego.

– „Optima widzi potencjał w młodym pokoleniu, dlatego też chętnie w nie inwestuje. Osoby, które nie zdobyły doświadczenia w branży TSL, ale chcą podjąć pierwszą pracę w naszej firmie na stanowisku młodszego spedytora, mają możliwość jej podjęcia i uczestnictwa w Akademii Spedytora. Jest to autorski program dedykowany naszym pracownikom i ma na celu nauczenie ich od podstaw tajników tego zawodu” – mówi Adriana Zielińska, HR Manager w Optimie.

Optima daje szansę rozpoczęcia kariery w logistyce wszystkim tym, którzy kształcą się na kierunkach związanych z branżą TSL, ale nie jest to warunek konieczny. Najbardziej pożądane u kandydatów są chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Akademia Spedytora ma za zadanie wprowadzić niedoświadczonych, ale ambitnych pracowników w zawód spedytora.

– „Projekt trwa miesiąc, najczęściej pierwszy miesiąc pracy uczestnika. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych menedżerów naszej firmy, którzy doskonale wiedzą, jak kształcić początkujących w  branży TSL, aby poradzili sobie w przyszłej pracy. Zwieńczeniem Akademii jest egzamin, podczas którego sprawdzana jest wiedza dotycząca zagadnień poruszanych w trakcie  kursu. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie unikatowej wiedzy, niezbędnej do wykonywania zawodu spedytora” – mówi Paulina Karolik, trener Akademii Spedytora i manager Spedycji w Optimie.

Optima docenia młodych, inwestuje w nich i daje im szansę stawiania pierwszych kroków zawodowych w branży TSL. Tym samym daje przykład innym firmom, aby nie bały się zatrudniać niedoświadczonych pracowników. Odpowiednie przygotowanie ich do pełnienia nowych obowiązków może zaowocować pozyskaniem dobrych, oddanych pracowników na lata współpracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!