Nowy pojazd demonstracyjny Continental

25 sierpnia 2014, 15:17

Polski oddział firmy Continental od pewnego czasu dysponuje nowym pojazdem demonstracyjnym. Funkcjonalny bus będzie używany do prezentacji produktów, zwłaszcza opon, a także do przeprowadzania szkoleń. Wyposażono go w wiele nowoczesnych gadżetów.

"Rozkładany" bus Continentala

Nowy pojazd firmy Continental to dostawczy Mercedes Sprinter, przerobiony przez niezależną firmę i dostosowany do konkretnych potrzeb polskiego przedstawicielstwa producenta opon. Powierzchnia bagażowa busa została przerobiona na mobilne centrum multimedialne. Na kilku metrach kwadratowych zorganizowano klimatyzowane pomieszczenie z ekspozycją produktów i systemów.

– „W pojeździe mieści się ekspozycja czterech dużych kół ciężarowych lub pięciu mniejszych – np. do naczepy, co pozwala nam zaprezentować jednocześnie kilka rodzajów opon. Przy każdym stanowisku znajduje się ramka elektroniczna, na której wyświetla się opis produktu. Oprócz tego w pojeździe na stałe zamontowany jest system monitorowania ciśnienia w oponach ContiPressureCheck. Dzięki temu w możemy zademonstrować jego działanie. Dane podawane przez system są w trybie rzeczywistym wyświetlane na multimedialnych ekranach" – opowiada Marcin Cywiński z firmy Continental.

Ściany przestrzeni ekspozycyjnej zdobią tablice informacyjne, które można w prosty sposób demontować i wymieniać na inne. Punkt centralny pojazdu stanowi telewizor z ekranem dotykowym, który w razie potrzeby (np. podczas szkolenia produktowego) może pełnić funkcję gigantycznego tabletu. Gdy nie jest potrzebny, wyświetlane są na nim filmy promujące produkty Continental.

– „Samochód ma dwa zadania. Kiedy jeździ nim handlowiec jako samochodem służbowym, może on w prosty sposób, za pomocą jednego włącznika, oświetlić powierzchnię ekspozycyjną, pokazać klientowi produkty, a już po chwili ruszyć ponownie w trasę. Natomiast, gdy istnieje potrzeba wykonania dłuższej i bogatszej w treść prezentacji, możemy wykorzystać wszystkie możliwości pojazdu. Podłączamy wówczas specjalny przewód do zewnętrznego źródła zasilania, rozwijamy markizy i w komfortowych warunkach (klimatyzacja, ekran dotykowy) możemy przeprowadzić dłuższy pokaz." – tłumaczy Marcin Cywiński.

Wszystkie elementy ekspozycji są na stałe przymocowane, dzięki czemu sprzęt jest bezobsługowy – nie wymaga od operatora podejmowania żadnych działań, poza naciśnięciem włącznika. Pozwala to zaoszczędzić czas handlowca, jak i jego klientów.

Pracownicy polskiego oddziału Continental zadbali o każdy detal swojego nowego pojazdu. Bok auta zdobi pełna nazwa marki – Continental, Po otwarciu przesuwnych drzwi, nachodzą one na napis, ale celowo tak, by zasłonić tylko kilka liter i pozostawić widoczną skróconą nazwę firmy – Conti. Charakterystyczny jest nawet numer rejestracyjny prezentacyjnego Mercedesa. 

Premiera nowego busa Continentala miała miejsce na tegorocznym zlocie Master Truck. Obecnie auto jest już w eksploatacji i odwiedza klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!