Nowości Webasto na targach IAA w Hanowerze

4 września 2014, 10:18

Międzynarodowe targi IAA w Hanowerze to najważniejsze wydarzenie w branży pojazdów użytkowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji, Webasto zaprezentuje po raz pierwszy zupełnie nowe rozwiązania dedykowane dla pojazdów ciężarowych oraz dla samochodów osobowych z napędem hybrydowym.

Każdego roku targi IAA przyciągają kilkaset tysięcy gości i specjalistów z całego świata. W jednym miejscu, w ciągu kilku dni mogą oni zobaczyć najnowsze rozwiązania, wyposażenie i nowinki techniczne kluczowych dostawców z branży pojazdów użytkowych. W tym roku targi odbędą się w dniach 25 września – 2 października.

W tym roku przedstawiciele Webasto zaprezentują w Hanowerze dwa zupełnie nowe rozwiązania. Pierwsze z nich, to systemy chłodnicze Frigo Top dla pojazdów użytkowych. Systemy te są przeznaczone dla chłodni o maksymalnej objętości do 18 m3 i będą dostępne w trzech wersjach: 25, 35 i 40. Co istotne, urządzenie jest przystosowane do montażu zarówno na dachu, jak i na przedniej ścianie chłodni. W czasie postojów system może być zasilany z zewnętrznego źródła prądu (230V bądź 400V).

To co wyróżnia Frigo Top na rynku, to większa wydajność chłodzenia, nawet do 30 proc., uzyskana dzięki zastosowaniu zintegrowanego wymiennika ciepła. Ponadto, system posiada inteligentne sterowanie i nową konstrukcję elementów ruchomych, przez co działa znacznie ciszej i gwarantuje dwukrotnie dłuższą żywotność wentylatorów. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od października 2014 roku.

Drugie rozwiązanie Webasto, które będzie miało swoją premierę w Niemczech, to ogrzewacze wnętrza zasilane wysokim napięciem (ang. High-Voltage Heater, HVH). Obecnie dużym wyzwaniem dla producentów jest utrzymanie ciepła we wnętrzu coraz bardziej popularnych samochodów elektrycznych i hybrydowych. Ich silniki nie produkują bowiem wystarczającej ilości ciepła, w porównaniu z samochodami o napędzie tradycyjnym. Tymczasem wydajność grzewcza nowego urządzenia Webasto może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz modelu auta (w granicach 0,2-5 kW). Urządzenie może być zasilane standardową baterią o napięciu 250-450V, bez strat wydajności. Ponadto, HVH od Webasto jest bardzo wygodne i lekkie – waży ok. 2 kg. Jego kompaktowy rozmiar ułatwia montaż i stosowanie.

Kluczowym celem, jaki przyświecał twórcom nowego ogrzewacza było stworzenie produktu maksymalnie przyjaznego dla środowiska. Ograniczono zatem w nim wykorzystanie ołowiu, a także zastosowano wyłącznie surowce łatwo dostępne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!