Elektryczne Solarisy dla Ostrołęki

8 września 2014, 15:06

Przedstawiciele MZK w Ostrołęce i Solaris podpisali umowę obejmującą dostawę dwóch Urbino 8,9 LE electric. Innowacyjne i ekologiczne pojazdy zostaną przekazane klientowi już wiosną przyszłego roku.

W wyniku wygranego przetargu Solaris wyprodukuje dla MZK w Ostrołęce dwa elektryczne autobusy w wersji niskowejściowej, o długości 8,9 metra. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki elektryczne o mocy 160 kW. Ładowanie baterii o pojemności 160 kWh będzie odbywać się metodą plug-in ze standardowego, trójfazowego przyłącza przemysłowego, dzięki zastosowaniu specjalnych ładowarek pokładowych, zamontowanych na dachach pojazdów. Elektryczny osprzęt do autobusu dostarczy polska firm Medcom.

– „Bardzo cieszymy się z faktu, iż MZK w Ostrołęce stawia na innowacyjną technologię, jaką są autobusy bateryjne. Jednocześnie mamy nadzieję, że jest to początek silniejszej tendencji w naszym kraju, w zakresie inwestowania w niskoemisyjny transport publiczny” – powiedział dr inż. Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Ebusy spod znaku zielonego jamnika zostały lub niebawem zostaną dostarczone do Klagenfurtu w Austrii, Berlina, Brunszwiku, Düsseldorfu, Drezna, Hamburga w Niemczech oraz w Västerås w Szwecji. Solaris Urbino 12 electric od kwietnia tego roku kursuje także po Krakowie, gdzie jest testowany przez miejscowe MPK.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!