Dekada Febera

10 września 2014, 9:30

Firma Feber obchodziła niedawno jubileusz dziesięciolecia istnienia. W tym czasie fabryka zyskała uznanie klientów i wprowadziła do oferty innowacyjne produkty. Oto najważniejsze dla niej wydarzenia z ostatniej dekady.

W 2007 roku zarząd firmy podjął decyzję o budowie nowej fabryki o powierzchni 4200 mkw., a rok później rozpoczęła działalność wypożyczalnia naczep wywrotek Feber. Rok 2009 to wprowadzenie nowych produktów: naczepy wywrotki z ramą aluminiową oraz ramą stalową wykonaną ze stali DOMEX.

W roku 2010 na prezesa Feber Sp. z o.o. został powołany Witold Kmieciak. Lata 2010-2011 to specjalizacja w produkcji nowoczesnych i lekkich pojazdów dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów, naczepy „szyte na miarę”.

Od trzeciego kwartału 2010 roku Feber nawiązał współpracę i stał się autoryzowanym przedstawicielem włoskiego producenta naczep niskopodwoziowych firmą Cometto.

W roku 2011 firma uzyskała europejską homologację E9. Przyczyniło się to do rozwinięcia sprzedaży na rynku zachodnim i w Skandynawii. W tym samym roku rozpoczęto współpracę z firmą Legras, produkującą naczepy z ruchomą podłogą.

W nowej linii wywrotek MODEL 2012 wdrożono szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Wszystkie modyfikacje miały na celu redukcję masy, łatwość i intuicyjność obsługi wyrobów. Nowa konstrukcja została zoptymalizowana technologicznie co bezpośrednio przyczyniło się do zwiększenia jakości wykonania oraz szybkości realizacji zleceń.

Rok 2012 to wprowadzenie na rynek naczepy wywrotki dedykowanej do transportu złomu oraz naczepy half-pipe z hydraulicznie otwieraną klapą. W kolejnym roku rozpoczęto kolejne projekty: produkcję naczep z systemem rozładunku Heitling oraz produkcję ram do naczep z ruchomą podłogą dla firmy Legras oraz montaż w systemie CKD skrzyń do naczep z ruchomą podłogą sprzedawanych na rynek Polski.

Wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych oraz ciągła praca nad walorami wizualnymi sprawiły, że pojazdy Feber były przyjazne kierowcy, a ich jakość i niezawodność zyskały uznanie klientów zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Francji oraz Skandynawii.

1 września 2014r. nowym Dyrektorem Zarządzającym został Andrzej Kajda, który jest związany z firmą już od 8 lat. Na początku zajmował się planowaniem i nadzorem nad procesem produkcji. Od 2008 roku był odpowiedzialny za dział eksportu, a od października ubiegłego roku pełnił również obowiązki kierownika zakładu.

Cele firmy na najbliższe lata to dążenie do pozycji polskiego lidera w sprzedaży naczep wywrotek oraz stały wzrost sprzedaży eksportowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!