Firma Kozaryn odebrała swoje pierwsze Volvo

11 września 2014, 11:40

W Volvo Truck Center w Dąbrowie k. Opola odbyło się uroczyste przekazanie zestawu do transportu ładunków przestrzennych Volvo FH. Odbiorcą była firma Kozaryn z Różanek k. Gorzowa Wielkopolskiego, która specjalizuje się w przewozach międzynarodowych, a zestaw jest pierwszym pojazdem szwedzkiej marki we flocie firmy.

– „Jest to pierwsze Volvo w naszej firmie. Postanowiliśmy sprawdzić jak Volvo radzi sobie z naszą specyfiką transportu, a duże znaczenie przy wyborze marki miała także jej dobra opinia pod względem ekonomiki paliwowej." – powiedział Krzysztof Kozaryn, właściciel firmy Kozaryn Transport Spedycja.

– „Firma z blisko 20-letnim doświadczeniem, jakim jest przedsiębiorstwo Kozaryn Transport Spedycja potrafi bardzo dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania. Samochód ma być bezawaryjny i ekonomiczny – to wymagania, które spełniają nasze pojazdy." – mówi Sebastian Kozłowski, Key Account Manager Regionu Centralnego Volvo Trucks w Polsce.

Firma z Różanek specjalizuje się w transporcie ładunków przestrzennych (120 m3) o niskiej masie własnej. W takich przewozach najbardziej liczy się kubatura pojazdu. Firma jednak przykłada dużą wagę do nowoczesności i jakości nie tylko samochodów ciężarowych, ale także zabudowy. Tę konkretną zabudowę na podwoziu Volvo FH wykonała firma Gniotpol. Cechą charakterystyczną tej zabudowy jest niska masa własna i wytrzymałość w eksploatacji. Wysokość wewnętrzna zestawu wynosi 3000 mm, a jej szerokość to 2504 mm – jest to zdaniem nabywcy, obecnie jedna z najlepszych ofert na polskim i europejskim rynku zabudów.

Dostarczone do firmy Kozaryn Volvo FH z napędem 6×2 zostało wyposażone w silnik o mocy 460 KM (338 kW). Współpracuje on z hamulcem silnikowym VEB+ (z EPG), zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift AT2612E oraz  tylnym mostem RSS1344D o przełożeniu 2.31.

Kabina Volvo FH to wysoki sypialny GLOBETROTTER, który dostarcza komfortu podczas pracy i wygody w trakcie odpoczynku. Oprócz skórzanych dodatków, w kabinie znajduje się pakiet Audio High, pakiet widoczności Visibility Plus, czujnik deszczu i statyczne reflektory doświetlające zakręty.

Przewidywany okres eksploatacji pojazdów w firmie Kozaryn wynosi 4-5 lat. Dlatego do samochodu zamówiono też Niebieski Kontrakt Serwisowy Volvo, który gwarantuje przeprowadzenie obsługi zapobiegawczej i objęcie samochodów ciężarowych ustalonym planem serwisowania. Daty i miejsca serwisowania są ustalane wspólnie z przewoźnikiem, tak aby plan przeglądów i ewentualnych napraw był spójny z planem przewozów firmy.

Volvo FH zostało wyposażone w fabryczny system zarządzania flotą Dynafleet. W ramach tej usługi uruchomiono dwa pakiety: Paliwo i Środowisko oraz Lokalizacja. Dodatkowo pojazd zaopatrzono w pakiet Volvo Truck Assistance z pomocą medyczną i techniczną na terenie całej UE. Wraz z pojazdem firma Kozaryn otrzymała również usługę całodniowego szkolenia kierowcy z technik ekonomicznej jazdy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!