Wielton prezentuje pierwszy w Polsce i Europie graficzny konfigurator wywrotek online

11 września 2014, 13:04

Nowy konfigurator wywrotek Wielton pozwala na zaprojektowanie produktu dokładnie dopasowanego do potrzeb klienta. Aplikacja, kilkoma prostymi krokami prowadzi przez cały proces konfigurowania naczepy.

Klient jest konstruktorem własnego produktu. Z dostępnych elementów układa wywrotkę, która będzie dopasowana do rodzaju przewożonego towaru. Program jest stworzony w oparciu o opinie klientów, ich zapotrzebowanie, które zgłaszali podczas rozmów z handlowcami Wieltonu. Konfigurator umożliwia projektowanie wywrotki w taki sposób, by na każdym etapie tego procesu wyliczać masę produktu. Klient ma więc możliwość rezygnacji lub zamiany wariantów wyposażenia czy konstrukcji aż do momentu w którym uzyska optymalną dla niego wagę wywrotki. Ma do dyspozycji setki możliwych konfiguracji, od wyboru aluminiowej czy stalowej skrzyni wywrotki, poprzez wybór kubatury, długości ramy, grubości podłóg, po opcje wyposażenia np. wybór marki opon czy rodzaju felg.

Konfiguracja może być zachowana przez klienta lub wysłana handlowcowi do wyceny. Inteligentne oprogramowanie kieruje dokument do właściwego handlowca, a poprzez unikalny kod klient ma możliwość powrotu do konfiguracji w dowolnym czasie i modyfikacji zapisanych w nim danych. Ponadto oprogramowanie automatycznie dobiera język obsługi, w zależności od kraju w jakim znajduje się osoba, która właśnie z niego korzysta. Nie wyklucza to jednak wyboru innego języka. Obecnie dostępny jest do obsługi język polski, angielski i rosyjski. Docelowo powstanie 10 wersji językowych oprogramowania. Planowane jest rozszerzenie konfiguratora na inne rodzaje naczep.

– „Prace nad konfiguratorem trwały ponad cztery miesiące. Staraliśmy się stworzyć oprogramowanie proste w obsłudze, a jednocześnie tak inteligentne, by przy jednym kliknięciu dostarczało  jak najwięcej niezbędnych informacji. Konfigurator powstał m.in. po to by pomóc handlowcom w ich pracy. Konfigurator pomaga klientowi na początkowym etapie procesu zakupu. Pozwala mu samodzielnie wybrać najlepszy dla niego produkt z całej gamy wywrotek Weight Master. Największą zaletą konfiguratora, poza samą możliwością konfiguracji, jest to, że klient może poznać masę swojej wywrotki. Cała linia wywrotek Weight Master była projektowana z myślą o zmniejszeniu masy własnej tych produktów. Tą ideę wprowadza w życie konfigurator. Na bieżąco pokazuje klientowi, jaki wpływ na masę mają poszczególne elementy i wyposażenie wywrotek. Pozwala mu poeksperymentować z tą masą. Wybraną konfigurację można zapisać na naszym serwerze i wrócić do niej w każdej chwili. Taką zapisaną konfigurację można podejrzeć na smartfonie czy tablecie, bo konfigurator działa na urządzeniach mobilnych.
Jest pomysł, żeby zrobić taki konfigurator dla naczep kurtynowych, które mają o wiele więcej możliwości konfiguracji niż wywrotki Weight Master. Na chwilę obecną zbieramy opinie i uwagi klientów odnośnie obecnie wprowadzonego konfiguratora." – powiedział Robert Spychała – specjalista ds. obsługi klienta Wielton.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!