Trzeci TranSPORT Ride Grupy DBK

19 września 2014, 15:16

Rajd Rowerowy Transportowców o puchar Grupy DBK powoli na stałe wpisuje się do kalendarza właścicieli firm transportowych ze Śląska. Tym razem reprezentacja TranSPORT Ride sprawdziła swoje umiejętności w wyjątkowym, bo górzystym terenie.

W trzeciej już edycji TranSPORT Ride – Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK – udział wzięła ponad 20-osobowa grupa właścicieli firm transportowych z Regionu Śląskiego. W ciągu 4 dni rowerzyści przejechali ponad 450 kilometrów, poruszając się w terenie o sumie przewyższeń sięgającej prawie 5000 m. Trasa TranSPORT Ride 3 prowadziła od Świeradowa Zdroju (dolnośląskie) aż do Ustronia (śląskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, i tym razem głównym celem rajdu była chęć pokazania, że nawet działając w branży transportowej możliwa jest aktywna prezentacja postaw proekologicznych.

– „Wyruszyliśmy 5 września br., traktując tę edycję TranSPORT Ride jako swego rodzaju sprawdzian dla naszych umiejętności. Tak trudny teren, pełen podjazdów, wzniesień, ale i niestety kiepsko oznakowanych ścieżek, był najlepszym weryfikatorem naszego doświadczenia zgromadzonego podczas poprzednich edycji. Poprzednie rajdy odbywały się w terenie stosunkowo płaskim. Tutaj każdego dnia musieliśmy się mierzyć z przewyższeniami, a także własnym zmęczeniem. Na szczęście dojechaliśmy w komplecie, a takie wyzwanie jeszcze bardziej nas zintegrowało – powiedział Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics, organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

O tym, jak trudny był to rajd, może świadczyć fakt, że podczas jednego tylko dnia aż sześć rowerów „złapało gumę”. Dla transportowców ze Śląska przejechanie tak trudnego odcinka było jednak najlepszym dowodem na to, że wspólne treningi i rajdy przynoszą efekty. Potwierdzeniem tego może być fakt, że już 27 września ekipa TranSPORT Ride wyruszy ponownie – tym razem w Skandia Maraton Lang Team.

– „Nie boimy się wyzwań, wiemy już jak rozłożyć siły, ale też np. jak się komunikować w czasie rajdu. Większość z nas złapała bakcyla na dobre i „kręcimy” nie dwa razy w roku, a praktycznie cały czas. Ale nie zapominajmy o celu Rajdów Rowerowych o Puchar Grupy DBK. W ten sposób chcemy pokazać, że środowisko naturalne jest dla nas równie ważne jak biznes. Że nawet działając w branży transportowej nie zapominamy o postawach proekologicznych, przy okazji poznając jeszcze lepiej nasz kraj. TranSPORT Ride daje nam również okazję do wielu wspólnych dyskusji nt. sektora TSL, jego kondycji, problemów, z jakimi się zmaga, oraz tego, jak można im zaradzić." – mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK – sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

Kolejna edycja TranSPORT Ride już 20 maja 2015 r. Transportowcy planują, że będzie jeszcze trudniejsza, bowiem jej trasa wieść będzie od Ustronia, przez Wisłę, Szczyrk, Międzybrodzie Żywieckie, aż do Zakopanego. Nowością będzie fakt, iż najprawdopodobniej w ekipie TranSPORT Ride pojawią się kobiety.

TranSPORT Ride – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK – to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Sponsorami TranSPORT Ride są Grupa DBK, DAF Trucks Polska, Orlen PetroTank oraz VB Leasing. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!