IAA 2014: nowości do opon użytkowych Continental

25 września 2014, 12:33

Firma Continental realizuje swoją strategię wzrostu sprzedaży opon do pojazdów użytkowych. To właśnie w tym segmencie działa 20 z 28 jednostek organizacyjnych Continental. Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze firma zaprezentowała najnowsze trendy w swoim dziale opon do pojazdów użytkowych.

– „Jako producent opon z segmentu premium i największy dostawca elektroniki w branży motoryzacyjnej jesteśmy doskonale przygotowani do opracowywania zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów z branży transportowej” – powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu firmy Continental odpowiedzialny za Dział Opon.

Michael Ruf, który kieruje jednostką pojazdów użytkowych i rynku wtórnego firmy Continental, podkreślił znaczenie inteligentnych pojazdów użytkowych dla transportu towarów i osób:

– „Oferujemy produkty, usługi i inteligentne rozwiązania, które usprawniają działalność naszych klientów. Przykładem jest nowatorski system kamer ProViu Mirror, który jest rewolucyjną alternatywą dla lusterek zewnętrznych”.

Wydajność i najniższe ogólne koszty jazdy dla flot stały za ofensywą produktową, którą firma Continental rozpoczęła w 2013 roku. W 2014 r. Continental kontynuuje wprowadzanie opon trzeciej generacji w ważnym segmencie transportu towarów. Constantin Batsch, odpowiedzialny za opony ciężarowe i autobusowe w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), podkreślił, że wprowadzając opony trzeciej generacji firma Continental podniosła poprzeczkę:

– „Pomimo konieczności spełnienia licznych wymogów udało nam się znacznie skrócić czas wprowadzania pomysłów na rynek. W ten sposób w rekordowym czasie zdołaliśmy zaprezentować naszą jak dotąd najszerszą ofertę produktów”.

W fazie opracowywania nowej generacji opon szczególny nacisk położono na specyficzne potrzeby branży transportowej. Opony ciężarowe trzeciej generacji, system monitorowania ciśnienia w oponach ContiPressureCheck do samochodów ciężarowych i przyczep, a także usługi flotowe Conti360°, pozwalają operatorom flot uzyskać najniższe koszty prowadzenia działalności w branży transportowej.

 

Od 25 września do 2 października odwiedzający targi IAA w Hanowerze mogą zapoznać się z ofertą produktów Continental do pojazdów użytkowych na stoisku A06/B11 w hali wystawienniczej 17.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!