IAA 2014: Debiut TX-Trailerguard WABCO

25 września 2014, 15:52

Podczas Międzynarodowych Targów IAA Commercial Vehicles 2014 w Hanowerze zadebiutowała pierwsza zintegrowana platforma WABCO uruchomiona po nabyciu firmy Transics. TX-Trailerguard łączy w sobie funkcje nagrodzonego rozwiązania w zakresie telematyki TrailerGUARD WABCO z oprogramowaniem TX-CONNECT Transics International.

TX-Trailerguard pomaga operatoromflot samochodów ciężarowych w poprawie poziomu ich bezpieczeństwa i efektywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Jest to pierwszy zintegrowany produkt przedstawiany na rynku po nabyciu przez WABCO w lutym 2014 r. firmy Transics, lidera na rynku europejskim, specjalizującego się w systemach zarządzania flotą. Innowacyjne rozwiązanie telematyczne obejmuje kompleksowe dane zebrane w czasie rzeczywistym z zaawansowanych pokładowych systemów kontroli hamowania, stabilności i wydajności WABCO z pomocą oprogramowania TX-CONNECT Transics i powiązanego z nim pakietu systemów telematycznych. TX-TRAILERGUARD umożliwia skuteczne zarządzanie samochodem ciężarowym, przyczepą, kierującym i ładunkiem w czasie rzeczywistym. Nowy zintegrowany system telematyczny będzie dostępny od 2015 r.

Wprowadzony na rynekw 2010 r., telematyczny system TrailerGUARD WABCO pozwala operatorom flot pojazdów ciężarowych zdalnie monitorować różnorodne dane eksploatacyjne pojazdu, takie jak wydajność elektronicznego układu hamulcowego (EBS), zawiadomienia o zagrożeniu wywróceniem się pojazdu, przebieg, obciążenia osi, ciśnienie w oponach, temperatura wewnątrz chłodni i stan drzwi oraz inne funkcje operacyjne. Ponadto TrailerGUARD oferuje zdalne funkcje diagnostyczne umożliwiające flotom zaplanowanie konserwacji zapobiegawczej. TX-CONNECT łączy te nowo dostępne strumienie danych w stosowne raporty dla dyspozytorów, zapewniając operatorom flot dodatkowe możliwości oceny sytuacji w celu poprawy stanu bezpieczeństwa i efektywności ich flot.

Po przejęciufirmy Transics, WABCO sprawnie przyśpieszyła proces integracji i globalnej ekspansji rozwiązań do zarządzania flotą. Jak niedawno ogłoszono, WABCO podpisało umowę z Almarai z Arabii Saudyjskiej, jedną z największych na świecie firm mleczarskich. WABCO wyposaży całą flotę pojazdów długodystansowych Almarai, obejmującą ponad 1300 samochodów ciężarowych, w swoje rozwiązania do zarządzania flotą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!