Setny Solaris w Gliwicach

28 września 2014, 15:42

PKM w Gliwicach odebrało setny w swojej flocie egzemplarz Solarisa. Jubileuszowy pojazd jest jednym z sześciu niskopodłogowych Urbino 15 przekazanych przewoźnikowi w środę.

Dostarczone autobusy oferują udogodnienia, do których gliwiczanie mieli okazję przekonać się korzystając już z poprzednich modeli Solarisów. Zaliczyć do nich należy brak stopni przy szerokich wejściach i w całym przestronnym Urbino, specjalny system dynamicznej informacji pasażerskiej połączony z odbiornikiem GPS, a także funkcję przyklęku, pozwalającą obniżyć wysokość wejścia o 70 mm, oraz rozkładaną rampę w środkowych drzwiach.

Dostarczone autobusy wyposażone są w silniki DAF MX-11 240 H1, o mocy 240 kW, spełniające najbardziej rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6 oraz w najnowszej generacji automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA 6.

– „Gratuluję Gliwicom kolejnych inwestycji poczynionych z myślą o komforcie mieszkańców, usprawnianiu komunikacji publicznej oraz trosce o środowisko naturalne. Już niemal 10-letnia współpraca z PKM układa się bardzo dobrze. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, które nam tu okazano. Przy każdym zamówieniu dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom użytkowników naszych pojazdów” – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Pierwsze autobusy podpoznański producent przekazał do Gliwic w 2005 roku. Dziś po ulicach tego miasta jeżdżą 33 Solarisy Urbino 12, 26 Solarisów Urbino 15 oraz 42 przegubowe Solarisy Urbino 18.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!