Post-Kogeko wybiera Transics

17 października 2014, 13:40

Firma Post-Kogeko zdecydowała się zastąpić stosowany w 300 należących do niego samochodach ciężarowych system CarrierWeb komputerem pokładowym TX-SKY z mobilnym dodatkiem TX-FLEX do wykonywania zadań poza kabiną pojazdu. Przewoźnik wybrał ten produkt ze względu na ilość funkcji, łatwość integracji i prostotę obsługi.

Post-Kogeko od ponad 30 lat specjalizuje się w przewozach artykułów spożywczych w krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Post-Kogeko wkrótce zastąpi komputery pokładowe CarrierWeb firmy Transics urządzeniami TX-SKY. Z kolei platforma biurowa TX-CONNECT pomoże w skutecznym zarządzaniu danymi. Wszystkie rozwiązania oferowane przez Transics zostaną zintegrowane z istniejącymi systemami informatycznymi, np. z systemem zarządzania transportem (TMS) i systemem śledzenia naczep.

– „Dzięki ciągłemu monitorowaniu statusu naszych ciągników i naczep możemy przekazywać klientom użyteczne informacje. W przypadku transportu towarów schłodzonych lub zamrożonych bardzo istotne jest także precyzyjne kontrolowanie temperatury panującej w kontenerach chłodniczych” – mówi Marcel Veenbrink, kierownik ds. technologii informacyjnych w Post-Kogeko.

Post-Kogeko jest w stanie w czasie rzeczywistym kontrolować operacje wykonywane przez pojazdy wchodzące w skład floty, ich lokalizację oraz temperaturę panującą w naczepach, wykorzystując TX-SKY i TX-CONNECT oraz rozwiązania z zakresu telematyki firmy Transics.

TX-SOCIAL ułatwia firmie Post-Kogeko automatyczne przetwarzanie wszystkich danych przesyłanych z kabiny kierowcy oraz pojazdu i zarządzanie nimi w efektywny sposób. Korzystanie z produktów Transics pozwala także na znaczne oszczędności paliwa. Firma Post-Kogeko zastanawia się nad wdrożeniem TX-ECO, czyli opracowanego przez Transics programu, który pozwala na dokonywanie obiektywnej oceny zachowań kierowców pod kątem ekonomicznej i ekologicznej techniki jazdy, tak aby prowadzić działalność w jeszcze bardziej zrównoważony sposób.

Kierowcy zatrudniani bezpośrednio przez spółkę będą korzystali nie tylko z komputera pokładowego TX-SKY, ale też z nowej aplikacji TX-FLEX zainstalowanej na palmtopie. TX-FLEX pozwoli im skanować kody kreskowe, wykonywać i przesyłać zdjęcia, zbierać podpisy cyfrowe… i to poza kabiną. Po synchronizacji z komputerem pokładowym TX-SKY (z wykorzystaniem technologii Bluetooth), dane będą przesyłane do platformy biurowej TX-CONNECT i poddawane dalszej obróbce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!