UFI Filters opracowała system filtracyjny dla “Diesla Roku 2014”

27 października 2014, 10:32

UFI Filters dostarcza na pierwszy montaż filtry paliwa oraz oleju do silnika Iveco – Cursor 16, który zdobył prestiżową nagrodę “Diesel of the Year”, przyznawaną corocznie przez magazyn “Diesel”.

Współpraca Grupy UFI ze zlokalizowaną w Turynie spółką FPT Industrial (część grupy CNH, zajmująca się produkcją silników do pojazdów użytkowych) trwa od wielu lat. UFI oferuje szereg systemów filtracyjnych dla silników samochodów ciężarowych Cursor 10 i 13, a od niedawna także filtry oleju i paliwa do silnika roku – Cursor 16.

Silnik charakteryzuje się wysoką mocą i momentem obrotowym, a jednocześnie wyjątkowo kompaktowymi wymiarami i niską wagą. Wiele rozwiązań w nim zastosowanych, zaczerpnięto z technologii obecnych w silnikach maszyn budowlanych oraz pojazdów rolniczych. Zdaniem UFI, świadczy to o wszechstronności współczesnych technologii firmy, które są wykorzystywane nie tylko w napędach pojazdów samochodowych, ale także bardziej wymagających jednostek, wykorzystywanych w przemyśle.

Moduł filtra paliwowego UFI ma plastikowy korpus i zwartą konstrukcję, która ogranicza jego wymiary i ciężar do minimum. Wyposażono go także w czujniki zmiany ciśnienia i temperatury, dzięki którym filtr plasuje się w czołówce swojej kategorii pod względem długości okresów pomiędzy wymianami. Może zagwarantować nawet 600 godzin efektywnego działania. Ekologiczny wkład filtra zapewnia skuteczną filtrację szkodliwych cząsteczek gazów i jest kompatybilny z nowoczesnymi bio-dieslami.

Filtr paliwowy jest obecnie dostępny jako część zamienna na rynku aftermarketowym. Kod produktu to UFI 26.044.00 i SOFIMA S 6044 NE.

Filtr oleju UFI posiada obudowę aluminiową, która również znacznie redukuje jego ciężar, jednocześnie zapewniając wytrzymałość i wydajność. Wkład wewnętrzny jest przyjazny dla środowiska, a jego skuteczności filtrowania spełnia warunki specyfikacji ISO. Pozwala to na efektywną pracę pod wysokim ciśnieniem aż do 600 godzin.

Filtr oleju będzie wkrótce dostępny jako część zamienna w ofercie marek UFI i SOFIMA Aftermarket.

Produkty UFI Filters są dostępne w katalogach elektronicznych: www.ufi-aftermarket.com i www.sofima-aftermarket.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!