DSV notuje najlepsze wyniki finansowe w swojej historii

31 października 2014, 10:25

Grupa DSV podsumowała wyniki finansowe, odnotowując rekordowy w historii firmy wzrost kwartalny rok do roku. Tym samym udało się zwiększyć tempo wzrostu przyjęte w strategicznych celach firmy na ten rok.

JensBjørn Andersen, Prezes Grupy DSV.W trzecim kwartale br. Grupa DSV zanotowała wzrost przychodów brutto na poziomie 3,4 proc.względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Rekordowy wzrost przychodu operacyjnego był o 5,4 proc. wyższy niż rok wcześniej i wyniósł 728 mln DKK.

– „Utrzymujemy siłę rozpędu, jakiego DSV nabiera od początku roku, kończąc trzeci kwartał najlepszym wynikiem kwartalnym w historii firmy. Wzrost przychodów w dużej mierze zawdzięczamy dynamicznemu rozwojowi biznesowemu naszej dywizji Air & Sea. Europejski rynek transportu drogowego oraz logistyki kontraktowej charakteryzuje się w ostatnim czasie zaciętą konkurencją cenową, co nie pozostaje bez wpływu na nasze przychody w tych obszarach. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal koncentrować się na optymalizacji kosztów oraz bacznym obserwowaniu konkurencji. Naszym celem jest utrzymanie rozwoju Grupy na stabilnym poziomie poprzez wysoką jakość świadczonych usług oraz dalsze przejęcia, strategicznych z naszego punktu widzenia, przedsiębiorstw TSL." – powiedział JensBjørn Andersen, Prezes Grupy DSV.

Prognozy Grupy DSV po trzech kwartałach br. roku pokrywają się z założeniami, przyjętymi w ramach podsumowania 2013 roku. Spodziewane przychody brutto zostały w nim określone na 10,100 – 10,500 mln DKK. Jednocześnie wzrosła prognoza w zakresie przychodu operacyjnego – zamiast założonego pierwotnie przedziału 2,500 – 2,700 mln DKK do 2,600 – 2,700 mln DKK.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 70 krajach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!