MAN koncentruje produkcję autobusów w Starachowicach

31 października 2014, 16:32

MAN przeznaczył ponad 40 milionów euro na zrealizowanie inwestycji w Polsce. Do końca 2016 cała linia montażu końcowego autobusów zostanie przeniesiona z Sadów do Starachowic. Tam MAN zamierza w przyszłości skoncentrować całą swoją produkcję autobusów miejskich i zwiększyć zatrudnienie. Wszyscy pracownicy zakładu w Sadach, których jest prawie 900, otrzymają gwarancję zatrudnienia w zakładach autobusowych MAN w Starachowicach.

Jens Ocksen, Prezes Zarządu spółki Volkswagen Poznań Sp. z o.o., Piotr Olbryś, Przewodniczący związku zawodowego „Solidarność” w zakładach Volkswagen Poznań, podczas spotkania z pracownikami zakładu MAN Bus w Sadach, poinformowali pracowników MAN o możliwościach zatrudnienia w zakładach Volkswagen Pojazdy Użytkowe w województwie wielkopolskim.

– „Koncentracja całej produkcji autobusów w Starachowicach stanowi reakcję firmy MAN na słaby popyt i niewykorzystane moce produkcyjne. Wszyscy pracownicy dotknięci powyższymi zmianami mogą przejść do naszego zakładu w Starachowicach. Dla pracowników, którzy zdecydują się przenieść do Starachowic, przewidujemy atrakcyjne premie relokacyjne, gdyż potrzebujemy ich kompetencji” – powiedział Anders Nielsen, CEO MAN Truck & Bus AG.

Osoby, dla których przeprowadzka np. ze względów rodzinnych, nie jest możliwa otrzymają szansę ubiegania się o równoważne miejsce pracy w zakładzie produkcyjnym Volkswagena w województwie wielkopolskim. Ponadto MAN przedstawi także ofertę dotyczącą odpraw.

Nielsen podkreślił, że MAN musi w bardziej efektywny sposób zarządzać swoją siecią zakładów produkcji, aby zachować konkurencyjność. Dlatego nie ma alternatywy dla tego kroku. W zakładach MAN w Sadach koło Poznania produkowane są autobusy miejskie MAN Lion´s City oraz podwozia autobusów. W przyszłości autobusy mają być produkowane w zakładach MAN w Starachowicach. Przejęte przez MAN w 1999 r. zakłady od 2007 r. stanowią centrum kompetencyjne w zakresie produkcji autobusów.

Do końca 2016 roku w województwie wielkopolskim powstanie nowy zakład, produkujący nowe pojazdy VW Crafter. Wykorzystując dostępne rezerwy produkcyjne, zakłady Volkswagena w okolicach Poznania będą mogły w długoterminowej perspektywie stworzyć nawet do 3 000 atrakcyjnych miejsc pracy. Zatrudniając łącznie ponad 10 000 pracowników w 4 zakładach Polska jest jednym z najważniejszych ośrodków produkcyjnych zarówno dla firmy MAN, jak i dla Volkswagen Pojazdy Użytkowe.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jarosław, 24 marca 2016, 13:31 0 0

Fajny szkic. Jesteś nauczycielem!

Odpowiedz

Łukasz, 25 marca 2016, 4:20 0 0

Wyśmienity artykuł. Jesteś królem!

Odpowiedz