KH-KIPPER: po targach IAA 2014 przygotowania do zimy

, 4 listopada 2014, 12:30

Jednym z produktów KH-KIPPER zaprezentowanym podczas światowych targów pojazdów użytkowych IAA była zabudowa wywrotka trójstronna W3F, przeznaczona do całorocznego utrzymania dróg. Zimą pojazd dodatkowo wyposażony w pług odśnieżny stanowi funkcjonalny nośnik do posypywarek, latem zaś do bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej.

Model prezentowany na targach wyposażony został w posypywarkę, płytę czołową pod montaż pługu odśnieżnego oraz przygotowanie do montażu pługa bocznego. Podkład antykorozyjny i specjalny lakier chronią zimą stalowe elementy skrzyni przed niekorzystnym działaniem soli i środków chemicznych.

Zabudowy tego typu posiadają zazwyczaj zawiasy górne i dolne. Umożliwia to bezpieczny i szybki wyładunek materiałów sypkich po otwarciu zamków dolnych oraz wyładunek palet przy otwarciu burt na dół. Dzięki odpowiedniej wewnętrznej szerokości możliwy jest przewóz palet w dwóch rzędach załadowanych obok siebie.

Siatka na burcie przedniej chroni kabinę przed uszkodzeniem przy załadunku i przewozie. Uchwyty na burtach bocznych ułatwiają wejście na skrzynię. Sporym udogodnieniem w codziennej pracy jest szybko demontowana pod montaż posypywarki lub innego sprzętu zimowego burta tylna. Burta w wygodny sposób może być przewożona pod skrzynią.

Wspomaganie sprężynowe umiejscowione z przodu skrzyni ułatwia opuszczanie i zamykanie burt. Ładunek, np. posypywarka jest bezpiecznie mocowany dzięki uchwytom w podłodze i na ścianie przedniej.

Zabudowa może  posiadać demontowane nadstawki wykonane ze stalowej siatki. Wtedy sprawdza się przy selektywnej zbiórce odpadów takich jak liście lub przy selektywnej zbiórce śmieci.

Pod względem jakości i funkcjonalności zabudowa spełnia rygorystyczne wymogi niemieckich państwowych służb komunalnych, gdyż to w Niemczech będzie użytkowany samochód.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!