Firma PIOMAR pomaga Nutricii dzięki rozwiązaniom Transwide

, 7 listopada 2014, 14:47

PIOMAR jest polską firmą transportową, świadczącą swoje usługi w kraju i za granicą. Jednym ze stałych klientów PIOMARu jest opolski zakład Nutricia. Stosując się do zaleceń firmy, PIOMAR korzysta z systemu Transwide.

Flota 100 pojazdów pozwala kierowcom firmy PIOMAR pokonywać dystans 12 mln km rocznie i przewozić ponad 30 tys. ton towarów w każdym miesiącu. Spółka Nutricia należy do grupy Danone i specjalizuje się w produkcji żywności dla niemowląt. Ze względu na charakter działalności półprodukty i wyroby gotowe wyprodukowane w zakładzie muszą być przewożone z zachowaniem wysokich standardów higienicznych. Firma PIOMAR została kluczowym dostawcą usług logistycznych i strategicznym partnerem spółki w Europie, a kooperacja między oboma firmami obejmuje usługi transportowe i logistyczne oraz magazynowanie surowców i wyrobów gotowych. Przed rozpoczęciem współpracy Nutricia od dłuższego czasu z powodzeniem używała systemu TMS Transwide do zarządzania transportem i komunikacji z przewoźnikami.

Nutricia wykorzystuje to narzędzie do weryfikacji przewożonego towaru, przewoźników, pojazdów i kierowców. Ponadto docenia możliwość stosowania okien czasowych w okresie, gdy wypadają dni wolne, a także opcję harmonogramu do zarządzania przewozami i ich planowania. Zauważyła również, że Transwide wyraźnie poprawia komunikację magazynu firmy PIOMAR z innymi przewoźnikami, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.

– „Już wcześniej byliśmy bardzo zadowoleni z rozwiązań systemu Transwide i dlatego zasugerowaliśmy zastosowanie go firmie PIOMAR, aby ułatwić planowanie załadunku i rozładunku. PIOMAR bardzo szybko wdrożył ten system i również czerpie wiele korzyści z zapewnianych przez niego funkcjonalności” – dodaje Krzysztof Szczuka, kierownik ds. transportu i magazynowania w firmie Nutricia.

Stosując się do zaleceń Nutricii, PIOMAR korzysta z systemu Transwide w celu optymalizacji usług transportowych i logistycznych czołowego producenta żywności dla niemowląt. Spośród wszystkich funkcjonalności systemu Transwide PIOMAR używa modułu twSlot służącego do planowania pracy, który w prosty sposób umożliwia firmie rezerwację przychodzących i wychodzących zadań logistycznych i magazynowych w siedzibie klienta. Moduł ten został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich procesów odbywających się u producentów i dystrybutorów. Pozwala przewoźnikom rezerwować przedziały czasowe w zakładzie producenta drogą elektroniczną przy jednoczesnym uwzględnieniu wszelkich ograniczeń ze strony klienta.

Wyniki są zadowalające – PIOMAR zoptymalizował swój czas pracy i koszty operacyjne magazynowania. Ponadto, firma udoskonala obecnie swoje operacje i zadania w magazynie oraz planowanie przewozów i zasobów. Dodatkowo, usprawniona została komunikacja pomiędzy partnerami, ponieważ Nutricia może monitorować wszystkie operacje transportowe – także te, które odbywają się poza jej zakładem, w magazynie firmy PIOMAR.

– „Biorąc pod uwagę ogromne ilości produktów, jakie są obecnie przewożone, nie da się już pracować bez takiego narzędzia. Jest wysokie zapotrzebowanie na innowacyjne wsparcie magazynowania i spedycji. Transwide to niezbędne narzędzie w nowoczesnym zarządzaniu transportem i magazynem. Korzystanie z narzędzi Transwide odzwierciedla trend w branży odznaczający się zastosowaniem rozwiązań informatycznych w logistyce. Możliwość połączenia WMS, TMS i platform logistycznych to duża przewaga konkurencyjna dla naszej firmy.” – potwierdza Maciej Howis, kierownik magazynu w firmie PIOMAR.

Więcej informacji na temat oprogramowania Transwide oraz innych narzędzi Wolters Kluwer Transport Services można znaleźć na stronie www.wktransportservices.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!