Debata ekspertów z 80 krajów

, 14 listopada 2014, 10:43

W rozpoczynającym się w chińskim mieście Chengdu największym na świecie międzynarodowym spotkaniu propagującym innowacyjny i ekologiczny transport, weźmie udział 5 tysięcy przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego, firm transportowych samorządowców, naukowców, ekspertów i polityków z 80 krajów.

W tym roku Michelin Challenge Bibendum zaprezentuje możliwe do wprowadzenia rozwiązania dotyczące nowych technologii w motoryzacji i transporcie miejskim, które będą wspierać zrównoważony rozwój miast zagrożony przez lawinowo rosnącą liczbę samochodów jeżdżących po ulicach na wszystkich kontynentach.

Chiny, które są najszybciej urbanizującym się krajem świata, wypracowały wiele innowacyjnych rozwiązań dotyczących transportu. Wybór Chengdu w zachodnich Chinach na gospodarza spotkania nie jest przypadkowy. Tylko w ubiegłym roku produkcja pojazdów w Chengdu wzrosła o 40 procent.

Chengdu jest największym ośrodkiem handlowym, finansowym, logistycznym i naukowo-technicznym w zachodnich Chinach, a także trzecim co do wielkości producentem pojazdów w kraju i największym w tej części Chin. Chengdu to 14-milionowa aglomeracja będąca stolicą prowincji Syczuan i jednym z największych obecnie ośrodków wdrażania innowacji związanych z rozwojem miasta, infrastruktury urbanistycznej i transportu.

– „Celem Michelin Challenge Bibendum jest wypracowanie wizji zrównoważonej mobilności jutra. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest ona nie tylko szansą na pojawienie się nowych możliwości biznesowych, ale także korzyścią dla użytkowników indywidualnych, jak i całych społeczności" – mówi Patrick Oliva, wiceprezes działu planowania strategicznego i zrównoważonego rozwoju Grupy Michelin oraz przewodniczący Michelin Challenge Bibendum.

Jedna z ekspozycji – Smart City – zaprezentuje zwiedzającym inteligentne miasto z całym ekosystemem mobilności. Zobaczą oni tam innowacje technologiczne i społeczne, które sprawią, że miasta będą zapewniać większy komfort życia i lepiej służyć mieszkańcom, bezpośrednio się z nimi komunikując. Miasto Chengdu w dużym stopniu korzysta z polityki chińskiego rządu „Go West" zmierzającej do ochrony środowiska naturalnego z dobrze prosperującą gospodarką, która przyciąga chińskie i międzynarodowe koncerny. Wprowadzane są tu różnorodne technologie, strategie publiczne, ekosystemy i narzędzia ekonomiczne.

Konferencje i warsztaty podczas Michelin Challenge Bibendum będą dotyczyć sześciu obszarów:

  • Potrzeb społecznych – gazy cieplarniane, zdrowie publiczne, infrastruktura, natężenie ruchu drogowego, koszty energii
  • Innowacyjnych ekosystemów mobilności – wspólne cele i plany działania dla sektorów publicznego i prywatnego skierowane na poprawę mobilności, szczególnie w obszarach miejskich
  • Nowatorskich technologii – pojazdy i infrastruktura
  • Ukierunkowanej polityki publicznej
  • Nowych instrumentów ekonomicznych – monetyzacja uprawnień emisji CO2, racjonalizacja środków transportu indywidualnego i zbiorowego
  • Innowacji możliwych do wdrożenia na masową skalę

 

Michelin Challnege Bibendum potrwa do 14 listopada

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

217.67.212.*, 14 listopada 2014, 15:54 0 0

Hoffman też jedzie, rozpisał delegację na podróż samochodem

Odpowiedz