Exmot inwestuje w nowoczesne technologie

19 listopada 2014, 9:03

P.P.H.M. Exmot inwestuje w modernizację i usprawnianie przedsiębiorstwa. Producent filtrów i wkładów filtracyjnych dla motoryzacji, przemysłu i rolnictwa – zajmuje się wdrażaniem nowych technologii, rozbudowując park maszynowy.

Pierwsze w Polsce urządzenie do plastycznej obróbki metali

Przeprowadzane udoskonalanie procesu produkcji wpływa na zwiększenie różnorodności asortymentowej i co za tym idzie, poszerzanie oferty handlowej firmy. P.P.H.M. EXMOT jest pierwszą firmą w kraju, która zainwestowała w nowatorską technologię wytwarzania pokryw, z kontrolowaniem sił i prędkości procesu kształtowania plastycznego. Powyższy sposób produkcji jest innowacyjny i rzadko spotykany na świecie. Sterowane numerycznie urządzenie, pozwala między innymi na wdrożenie produkcji krótkoseryjnej i obróbkę form o skomplikowanych kształtach i różnej grubości wykorzystywanego materiału.

Maszyny do plisowania

Kluczowym elementem modernizacji jest pojawienie się w parku maszynowym przedsiębiorstwa, zestawu maszyn do plisowania materiałów filtracyjnych. Dzięki zaprojektowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwe jest wytwarzanie wyrobów wielowarstwowych i trudno formowalnych. Otrzymany produkt cechuje zwiększona jakość i trwałość, w stosunku do wyrobu wytworzonego w  standardowych technologiach.

Zgrzewanie ultradźwiękowe

Istotną inwestycją przedsiębiorstwa jest nabycie urządzenia do zgrzewania ultradźwiękowego. Zastosowana metoda zapewnia pewne i szczelne połączenie materiałów, co ma bezpośredni wpływ na jakość przegrody i całego filtra. Wyeliminowane zostają dodatkowe elementy spajające, stosowane w tradycyjnych sposobach łączenia plis. Użyta technologia pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, bezpieczeństwo pracy, zużycie materiałów i energii.

 

Inwestycje firmy Exmot pozwalają na sukcesywne zwiększenie potencjału produkcyjnego. Polska firma stale rozwija swoją ofertę, odpowiadając na rosnące potrzeby rynku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!