Za nami druga edycja targów Trans Poland

20 listopada 2014, 13:53

Targi Trans Poland, podobnie jak przed rokiem, zgromadziły w Warszawie specjalistów z branży transportu i logistyki. Swoje stoiska zaprezentowało blisko 100 firm, gromadząc około 2 600 odwiedzających z 26 krajów świata.

Uroczysta ceremonia inauguracyjna targów odbyła się 5 listopada 2014 o godzinie 10:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Edward Strachan – Lent Trade Events, Laurent Noel – Dyrektor Sektora Transportu i Turystyki ITE Group, Janina Mentrak – Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Paweł Konowałek – Manager Targów Trans Poland.

Organizatorzy oceniają drugą edycję targów jako bardzo udaną. Odbywające się w ramach programu towarzyszącego konferencje i prelekcje cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających,a wystawcy nie kryli zadowolenia z przebiegu imprezy.

– „W tym roku debiutujemy na targach Trans Poland. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, z tego względu, że odwiedza nas bardzo duża ilość osób – zarówno naszych stałych klientów i partnerów, jak i zupełnie nowych. Nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych i przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania. Już w tej chwili wiemy, że nasza obecność w przyszłym roku jest konieczna" – powiedziała Joanna Ryszkowska, ERONTRANS.

– „Odwiedzających jest na pewno więcej niż w zeszłym roku – na poprzedniej edycji pojawiłam się jako gość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co się działo na naszym stoisku. Mamy już mnóstwo nowych przemyśleń odnośnie naszej obecności w przyszłorocznej edycji targów. Nie zastanawiamy się, „czy wziąć udział”, ale „jak się zaprezentować”. Jesteśmy bardzo zadowoleni." – stwierdziła Klaudia Grzybowska, TimoCom.

Tegoroczni wystawcy dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do udziału w wydarzeniu. Wielu z nich postanowiło właśnie podczas Trans Poland zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania i propozycje. Utrzymane w formule B2B targi umożliwiły, z jednej strony, spotkanie managerów z firm transportowych, a z drugiej osób decyzyjnych w działach logistycznych importerów, eksporterów oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych. Właściciele, managerowie, dyrektorzy i prezesi stanowili aż 62% wszystkich odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się natomiast takie firmy, jak DB Schenker Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT – Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, Transics, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Trans.EU, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.

– „Targi bardzo nam się podobają, widzimy mnóstwo gości. Jesteśmy cały czas bardzo zajęci, co mocno nas cieszy. Na tym właśnie nam zależało, więc pewnie będziemy tutaj w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne – wszystko jest jak najbardziej w porządku." – podsumował Piotr Skipor, Grupa Raben.

Trans Poland są naszymi pierwszymi targami w Polsce. Podchodziliśmy do nich z pewną dozą ostrożności ale widzę, że nasza obecność się opłaciła. Na naszym stanowisku dużo się działo, mieliśmy bardzo dużo gości i wiele potencjalnych klientów zainteresowanych naszą ofertą. W przyszłym roku na pewno będziemy potrzebować większego stoiska" – ocenił Jan Brachmann, Seifert Polska.

Trans Poland to nie tylko przestrzeń targowa. Nowością podczas tegorocznej edycji była Strefa Służb – w jej ramach przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Policji udzielali darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w programie znalazły się również Spotkania Transportowe, organizowane przez redakcję magazynów TSL Biznes i Truck & Van wraz z partnerami.

Każdy dzień targów był okazją nie tylko do spotkań z „kolegami po fachu”, ale także do poszerzania specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Pierwszego dnia odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo transportu do państw WNP”, podczas której prelegenci udzielili odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące przewozu towarów na Wschód. Poruszone zostały między innymi kwestie ostatnich zmian gospodarczych i politycznych, ich wpływu na polski transport oraz problem funkcjonowania karnetów TIR w Rosji.

Drugiego dnia gwoździem programu było Forum Intermodalne EURO TSL 2014, którego głównym celem było zaprezentowanie nadchodzących w 2015 roku zmian w przepisach ADR oraz przybliżenie nowoczesnych rozwiązań wpływających na poziom bezpieczeństwa przewozu chemii i towarów niebezpiecznych.

Ostatniego dnia konferencja Trans & Log zgromadziła licznie zebranych managerów działów logistyki w przedsiębiorstwa związanych z różnymi branżami.

– „Planując drugą edycję targów, chcieliśmy nie tylko zapewnić odwiedzającym możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, ale także dostarczyć im dużą dawkę merytorycznej wiedzy, którą łatwo będzie wykorzystać w praktyce." – mówi Paweł Konowałek, Manager targów Trans Poland.

Targi przebiegały pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Trzecia edycja targów Trans Poland odbędzie się 4-6 listopada 2015 w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!