WConnecta Barcelona 2014 już za nami

24 listopada 2014, 11:01

Zakończyła się V Edycja WConnecta, Międzynarodowego Spotkania Firm z Sektora Transportu. Wzięli w nim udział przedstawiciele firm z 16 krajów Europy i Ameryki Łacińskiej.

Fundacja Wtransnet stanęła w obliczu wyzwania, jakim było przyjęcie najliczniejszej i najbardziej międzynarodowej edycji WConnecta w swojej karierze. Z doświadczeniem zdobytym w poprzednich czterech edycjach, Barcelona 2014 zarejestrowała spektakularny sukces, nie tylko bijąc rekord ilości uczestników, ale również była krokiem naprzód w internacjonalizacji tej imprezy, ponieważ 43% firm uczestniczących pochodziło spoza Hiszpanii.

Włochy, z 44 przedstawicielami, były najliczniej reprezentowanym krajem zaraz po Hiszpanii, stanowiąc 27%  wszystkich firm międzynarodowych, następnie Polska (17, 5%), Portugalia (15%), Francja (10, 5%) i Niemcy  (8,7%). 42, 5% firm uczestniczyło w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

W WConnecta Barcelona 2014 wzięli również udział, między innymi przedstawiciele międzynarodowych stowarzyszeń przewoźników drogowych takich jak  A.N.I.T.A (Włochy), ANTRAM (Portugalia) i ASTIC (Hiszpania). Tak jak przy poprzednich edycjach, motyw przewodni mówił o kontakcie z maksymalną liczbą firm w ciągu dnia. Pracę tą niewątpliwie i  w dużym stopniu ułatwiała Speed Networking Area, trzon, wokół którego powstało i rozwija się WConnecta. 3 rundy Speed Networking, zorganizowane na podstawie specjalności, gdzie uczestnicy przeprowadzali 7 minutowe rozmowy z inną firmą, po czym następowała zmiana rozmówcy. Przestrzeń do wymiany wizytówek, tworzenia synergii i podwalin do przyszłej współpracy.

Po zeszłorocznym sukcesie,  Networking Cargo Area ponownie pojawiła się jako jedna z głównych atrakcji imprezy: 48 firm zlecających ładunki wystawiało się w tej strefie, w której przeprowadzali indywidualne spotkania z wcześniej umówionymi firmami.

Punktem kulminacyjnym dnia  był  After Work WConnecta,  moment, który posłużył wzniesieniu toastu za nawiązane współprace i  rozlosowaniu wśród uczestników nagród ufundowanych przez sponsorów.

WConnecta jest inicjatywą Fundacji Wtransnet, organizacji non-profit, która powstała w celu wzmacniania konkurencyjności firm z sektora transportu i logistyki

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!