Seifert otwiera nowe centrum logistyczne

28 listopada 2014, 10:22

Centrum dystrybucyjne firmy Seifert zostało uroczyście otwarte pod koniec października 2014 r. w niemieckim Ulm. Hale o wartości 15 milionów euro będą w stanie obsłużyć klientów firmy z branży motoryzacyjnej, budowlanej, papierniczej, chemicznej i spożywczej.

– „Otwarcie nowego centrum logistycznego w Ulm to znacząca inwestycja dla całej grupy. Marka Seifert intensywnie się rozwija, o czym świadczą liczne nowe lokalizacje, nie tylko w Niemczech, ale również Czechach i Polsce” – mówi Jan Brachmann, prezes zarządu spółki Seifert Polska, należącej do Grupy.

Nowe centrum logistyczne wpisuje się w istniejące potrzeby otoczenia i mieści się w dobrej lokalizacji. Firma swoje inwestycje zawsze lokuje w możliwie najlepszych miejscach pod względem infrastruktury i zbiegów szlaków komunikacyjnych.

– „To był doskonały wybór i kawał dobrej roboty” – podsumował inwestycję minister Winfried Hermann, który podczas uroczystości wielokrotnie podkreślał jej ważność dla branży logistycznej, pełniącej w tym regionie znaczącą rolę zwłaszcza w kontekście eksportu.

Podczas uroczystości odbyło się także otwarcie nowej ulicy i ronda. Nowa infrastruktura stanowi preludium do dalszych inwestycji, które rozpoczną się już niebawem. Strategiczne znaczenie inwestycji wzmacnia fakt, że w 2016 w dzielnicy przemysłowej Ulm zostanie oddany do użytku odcinek łączący autostradę A8 z centrum logistycznym Seifert Logistics.

Grupa Seifert posiada 30 oddziałów w Niemczech, Czechach i w Polsce. Oferuje inteligentne koncepcje usług w zakresie zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, a także magazynowania i logistyki produkcyjnej. Współpracuje z koncernami z branży motoryzacyjnej, chemicznej i papierniczej. Łącznie zatrudnia ponad 900 osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!