Zabudowy KH-Kipper dla Budimeksu

, 1 grudnia 2014, 13:31

W związku z rozpoczęciem budowy nowych dróg, Grupa Budimex kupiła trzy zabudowy KH-Kipper na podwoziach MAN i Mercedes-Benz 8×8. Pojazdy zostały już dostarczone.

Tylnozsypowe zabudowy na podwoziach MAN 8×8 i Mercedes-Benz 8×8 to udoskonalone modele wyróżniające się kształtem zapobiegających przyleganiu materiału wewnątrz skrzyni przy wyładunku. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne przy przewozie lepkich materiałów używanych przy budowie dróg, np. asfaltu, gliny bądź wilgotnego piasku.

Zabudowy w nowej wersji mają tylną półkę zsypową na równi z podłogą. Rynna w tylnej części nie ma uskoku, w którym mógłby się gromadzić wysypywany materiał. Tylna klapa umiejscowiona jest wewnątrz skrzyni. Dodatkowo zabudowa jest wyposażona w plandekę zwijaną na burcie bocznej, osłony obsypowe w kolorze oraz homologowany składany tylny zderzak. Zbiornik oleju do hydrauliki wykonany jest z tworzywa. Jego główne zalety to mniejsza waga i odporność na korozję.

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Oferuje usługi w sektorach infrastruktury kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego, ale od lat specjalizuje się w budownictwie drogowym. Jest również rozpoznawalna i ceniona za granicą.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!