Zmiany w zarządzie Wielton S.A.

4 grudnia 2014, 10:32

Do składu Zarządu Spółki Wielton S.A. dołączył Thomas Hajek. Będzie on pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Komercyjnych, odpowiadając za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną.

Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, w wyniku której skład Zarządu Spółki zasilił Thomas Hajek 1 grudnia 2014 r.

Thomas Hajek jest absolwentem uniwersytetów w Berlinie i Kolonii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako menedżer w branży motoryzacyjnej. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa Zarządu firmy Bemotion Sp. z o.o. Wcześniej był prezesem na centralną Europę w spółceMaserati S.p.A. i dyrektorem zarządzającym w Fiat Professional, w Fiat Group Automobiles Germany AG, Fiat Group Automobiles Austria GmbH i Fiat S.p.A. Wiele lat związany był z firmą Mazda Motor Europe GmbH i właśnie Fiatem –  zarówno w Niemczech, skąd pochodzi, jak i we Włoszech i w Polsce (lata 1993 – 1998). Thomas Hajek ma 54 lata. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Mówi po niemiecku, angielsku, włosku, hiszpańsku, francusku i po polsku.

– „Thomas Hajek wielokrotnie i z powodzeniem opracowywał i wdrażał strategię zwiększenia sprzedaży pojazdów komercyjnych w Niemczech, Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę nasze cele sprzedażowe, które chcemy osiągnąć, Thomas Hajek da naszym działaniom dodatkowy impuls." – uważa Jarosław Andrzej Szczepek, prezes Zarządu Wielton S.A.

– „Wielton to spółka o wielkich możliwościach. Mocno zaznaczyła swoją działalność, szczególnie na rynkach Europy. Dołożę wszelkich starań, aby najlepiej wykorzystać ten potencjał. Tym bardziej, ze firma ma dobry zespół, konstruktorów i technologów i kompetencje zdobywane przez lata." – powiedział po objęciu swojej funkcji nowy wiceprezes Thomas Hajek.

Dotychczasowy wiceprezes Włodzimierz Masłowski został odwołany z funkcji wiceprezesa Zarządu ds. sprzedaży, pozostając w składzie Zarządu Spółki. Włodzimierz Masłowski to doświadczony menedżer, związany z Wieltonem od początku istnienia firmy. W nowych strukturachspółki będzie odpowiedzialny za rynki wschodnie i kluczowych polskich klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!