Europart patronem siłowni plenerowych

, 15 grudnia 2014, 12:20

Zdrowie kierowców zawodowych to jeden z ważnych czynników wpływających na bezpieczeństwo na drogach. Firma Europart Polska S.A., współpracując z Fundacją Truckers Life, wspiera projekt budowy siłowni plenerowych dla kierowców i obejmuje patronatem jeden z takich obiektów.

Spółka Europart Polska angażuje się w projekty związane ze zdrowiem i sprawnością kierowców już od kwietnia 2014 r. Dzięki współpracy z Fundacją Truckers Life stworzonych zostało już parę przedsięwzięć, m.in. Strefa Zdrowego Kierowcy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR w Krakowie oraz Master Truck w Nowej Wsi k/Opola. Otwarcie siłowni plenerowej na stacji BP Osjaków k. Wielunia to kolejny wspólny program firmy EUROPART i Fundacji Truckers Life.

Zlokalizowany przy drodze krajowej nr 8 Wrocław – Warszawa zewnętrzny park treningowy dla kierowców zawodowych jest pierwszym w województwie łódzkim i 13. w Polsce miejscem do ćwiczeń fizycznych otwartym w ramach kampanii „Truckers Life”. Uroczysta inauguracja tego obiektu odbyła się 9 grudnia 2014 r. przy udziale Karola Proznera – prezesa zarządu wieluńskiej firmy Europart Polska S.A., będącej fundatorem i opiekunem siłowni, Beaty Burdek – prezes fundacji Trans.org oraz Alvina Gajadhura – rzecznika prasowego ITD.

– „Bezpieczeństwo na drogach to dla firmy Europart jeden z ważniejszych aspektów rozwoju produktów naszej własnej marki Europart Premium Parts. Dbamy o jakość tych oferowanych przez nas części, testując ich wytrzymałość na torach podczas wyścigów samochodów ciężarowych. To daje nam pewność, że nasze produkty są niezawodne, a zamontowane w pojazdach, zwiększają również bezpieczeństwo na drogach. Zaangażowaliśmy się w projekt kampanii „Truckers Life”, aby podkreślić, że innym ważnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo na drogach jest zdrowie i sprawność fizyczna kierowców zawodowych. Otwarta dziś pod patronatem Europart siłownia plenerowa jest uwieńczeniem wielomiesięcznej współpracy z Fundacją Tuckers Life. Lokalizacja nie jest przypadkowa, wybraliśmy stację w Osjakowie, gdyż jest najbliżej Wielunia, w którym znajduje się siedziba firmy Europart Polska oraz nasz magazyn centralny.” – powiedział podczas otwarcia Karol Prozner, prezes zarządu Europart Polska S.A.

Kierowcy samochodów ciężarowych, spędzający w kabinach swych pojazdów całe dnie, narażeni są na ryzyko występowania chorób zawodowych, co pośrednio ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu, a tym samym bezpieczeństwo na drogach. Z badań przeprowadzonych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wynika, że najczęstszymi schorzeniami wśród kierowców są choroby układu kostno-stawowego (80%), sercowo-naczyniowego (45%), pokarmowego (30%) oraz problemy psychologiczne (18%). Niemal 15% kierowców zawodowych cierpi na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. A to wszystko przez spędzanie większości dnia w pozycji siedzącej, bierny odpoczynek – najczęściej przed monitorem komputera, niską aktywność ruchową, a także niewłaściwą dietę, palenie papierosów oraz stres zawodowy.

Dlatego też w otwarciu siłowni w Osjakowie wzięła udział również ambasadorka kampanii, kierowca zawodowy – Iwona „Trucking Girl” Blecharczyk, która wraz z trenerem Pawłem Zarembą oraz wybranym kierowcą, nadzorowała pokazową serię ćwiczeń dla kierowców na nowej siłowni. Iwona Blecharczyk poprzez udział w kampanii stara się upowszechniać wiedzę o czynnikach ryzyka i metodach prewencji schorzeń u kierowców zawodowych, a także pomaga zmieniać ich nawyki i styl życia.

„Truckers Life” to pierwszy tego typu projekt w Europie, promujący sport i zdrowy tryb życia wśród kierowców. Zewnętrzne parki treningowe zlokalizowane są na wolnym powietrzu, na parkingach przy największych stacjach paliwowych zaangażowanych w projekt. Każda siłownia składa się z 5 podwójnych urządzeń, umożliwiających jednoczesne ćwiczenie 10 kierowcom. Urządzenia, wśród których znajdują się m.in. orbitrek, drabinka, ławka do ćwiczeń czy prostownik pleców pozwalają na wykonanie treningu umożliwiającego rozruszanie zastanych w trakcie wielogodzinnej jazdy mięśni, stawów i kości oraz poprawę wydolności serca i płuc, a także poprawę koordynacji. Z siłowni można bezpłatnie korzystać przez cały rok.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

217.67.212.*, 15 grudnia 2014, 13:53 0 0

czy ktos tam w ogóle ćwiczy ?

Odpowiedz

213.77.6.*, 16 grudnia 2014, 16:40 0 0

dobrze że ta siłka niedaleko myjni bo inaczej w kabinie po tygodniu nie szlo by wytrzymać :)

Odpowiedz