Scania stworzyła zegarek, który komunikuje się z ciężarówką

, 16 grudnia 2014, 13:17

Scania zaproponowała swoim klientom smartwatch – zegarek, który komunikuje się z ciężarówką. Za pomocą Scania smartwatch można szybko zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Zegarek umożliwia też czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.

Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że „inteligentne” zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione.

– „Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów.”

Scania opracowała smartwatch wspólnie z Sony Mobile. Menedżer projektu ze strony firmy Scania, Jonas Svanholm dodaje:

– „Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy.”

Pierwsza wersja urządzenia powstanie w limitowanej serii 999 egzemplarzy, nazwanych „Black Griffin”. Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia.

„Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy. To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.” – mówi Svanholm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!